شناسهٔ خبر: 100992 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران :

واکسینه بودن فعالان بخش حمل و نقل عمومی الزامی است

مازندران مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران اظهار داشت: صدور و تمدید مجوزهای مربوط به فعالیت‌های دست اندرکاران بخش حمل و نقل جاده ای منوط به واکسیناسیون حداقل دوز اول است .

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی ( مازندران ) عباسعلی نجفی با اشاره به اجرای طرح الزام واکسیناسیون  فعالان بخش حمل و نقل عمومی و جاده ای عنوان کرد: صدور و تمدید مجوزهای مربوط به فعالیت‌های فعالان بخش حمل و نقل منوط به واکسیناسیون حداقل دوز اول است.

وی افزود: با پیگیری‌های به عمل آمده از سوی این اداره کل و با همکاری استانداری ، دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دانشگاه علوم پزشکی بابل مشخصات تعداد 25هزار و511 نفر از فعالان و دست اندرکاران بخش حمل و نقل مسافر و کالا مازندران، براساس زمانبندی مشخص علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با بیان اینکه در سهمیه اعلام شده، رانندگان اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه به دلیل تماس نزدیک با مسافران، یکی از گروه‌های پرخطر از نظر ابتلا به ویروس کرونا شناخته شده اند و انجام واکسیناسیون برای آن‌ها از مطالبات جدی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوده و به عنوان گروه‌های هدف برای انجام واکسیناسیون قرار گرفتند.

وی بیان کرد:  تشکل‌های صنفی ،شرکت‌ها و موسسات مسافر بری بایستی نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی مبارزه با کرونا اقدام نمایند و ادامه فعالیت فعالان بخش حمل و نقل عمومی مربوط به دریافت دوز دوم تا پایان بهمن ماه امسال در نظر گرفته شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران از تشدید نظارت‌ها بر روند انجام واکسیناسیون رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی و متصدیان شرکتهای حمل و نقل استان خبر داد و گفت: از رانندگان می خواهیم پس از دریافت واکسن شیوه نامه‌های بهداشتی مانند فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک و استفاده از مواد ضدعفونی کننده را فراموش نکنند و مدیران عامل شرکت‌ها هم ضمن رعایت دقیق شرایط بهداشتی و دستورالعمل های ستاد مبارزه با کرونا ؛ با کارشناسان و بازرسان حوزه حمل و نقل که با هدف بازدید از صنوف حمل و نقلی حضور خواهند یافت همکاری های لازم را انجام دهند .