شناسهٔ خبر: 103162 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه وشهرسازی کردستان:

قطعه پنج بزرگراه کرمانشاه-میاندوآب در شرف اتمام است

عرفان مرادی به گفته مدیر کل راه و شهرسازی کردستان قطعه پنج بزرگراه کرمانشاه-میاندواب از پیشرفتی بالغ بر ۹۰درصد برخوردار بوده ودر شرف اتمام است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی (کردستان) ، عرفان مرادی، مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان با اشاره به اینکه  حدود ۳۲۰ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در حوزه این استان واقع شده که ۱۵۵ کیلومتر از کل پروژه تمام و مورد استفاده قرار گرفته است، گفت: یکی از قطعات این کریدور، قطعه شماره پنج به طول ۴۹ کیلومتر بوده که ۴۵کیلومتراز آن زیربارترافیک رفته ودر مجموع هم اکنون از پیشرفت ۹۰ درصدی برخوردار است .

وی افزود : قطعه شماره پنج که حد فاصل سنندج – دیواندره واقع شده از جمله قطعات مهم این کریدور است که در صورت اتمام و بهره برداری کامل از آن تاثیر بسزایی در بهبود شرایط ترافیکی و حمل و نقل جاده ای استان دارد و ایمنی تردد در مسیر مورد نظر که از جمله مسیر ها ی پرتصادف بوده ارتقا خواهد یافت .

مدیرکل راه وشهرسازی کردستان با اشاره به هزینه کرد حدود ۱۲۰ میلیارد تومان برای ساخت این قطعه گفت: از این مبلغ ۸۵ میلیارد تخصیص داده شده واتمام پروژه نیاز به ٥٠میلیارد تومان اعتبار(برای پرداخت مطالبات پیمانکاران واتمام عملیات اجرایی) دارد که امیدواریم با تامین به موقع آن در سال ۱۴۰۱ شاهد بهره برداری کامل از این قطعه مهم باشیم.