شناسهٔ خبر: 107295 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

با بهبود شرایط جوی صورت گرفت؛

ازسرگیری سفرهای دریایی در بنادر غرب هرمزگان/ شرایط برای سفر تا ۱۵ فروردین مساعد است

سفر دریایی در حالی که به دلیل وزش شدید باد و مواج شدن دریا، فعالیت بنادر غرب هرمزگان از روزهای ششم تا صبح نهم فروردین ماه تعطیل شده بود، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان از بازگشایی این بنادر و از سرگیری سفرها با بهبود شرایط جوی از ظهر امروز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی‌رضا محمدی کرجی‌ران گفت: با پایش میدانی و بهبود شرایط جوی و کاهش وزش باد، فعالیت‌ها بنادر مسافری و اسکله‌های گردشگری غرب این استان از ساعت ۱۱ ظهر امروز سه‌شنبه نهم فروردین از سر گرفته و همزمان با این اقدام خروج میهمانان از جزیره کیش و انتقال هموطنان به بنادر چارک و آفتاب نیز درحال انجام است.   

به گفته وی، ۲۰ لندی کرافت با ظرفیت ۱۱۰۰ خودرو و ۱۰ شناور مسافری نیز با ۱۲۰۰ صندلی در مسیر سه گانه بنادر چارک و آفتاب به سمت کیش و بالعکس در حال خدمات رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی هستند.  

محمدی کرجی‌ران ضمن قدردانی از صبر و شکیبایی مسافران و گردشگرانی که طی این سه روز با درک صحیح از شرایط نامساعد جوی، در راستای حفظ ایمنی، سفر خود را به تاخیر انداختند، افزود: براساس مدل‌های هواشناسی تا پایان طرح تسهیل سفرهای دریایی شرایط برای سفر و گردش از بنادر غرب هرمزگان مساعد است.  

رییس کمیته خدمات حمل و نقل سفرهای دریایی سفر هرمزگان با اشاره به ثبت ۲.۵ میلیون سفر دریایی به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس در موج اول این سفرها، ادامه داد: از هفتم فروردین ماه نیز موج دوم سفرهای دریایی را شاهد هستیم که بیش‌ترین آن طی مدت مربوط به پنجم فروردین با ثبت ۳۷۵ هزار نفر است.

به گزارش اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروزی سال ۱۴۰۱، از ۲۵ اسفند پارسال آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.