شناسهٔ خبر: 107944 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر خبر داد؛

سفر دریایی از بندر خرمشهر به کویت بعد از دو سال از سرگرفته شد

کشتی مسافری پس از دو سال وقفه در فعالیت خط کشتیرانی مسافری بین بندر خرمشهر و کویت (به دلیل شیوع ویروس کرونا) این خط مسافری دریایی مجددا فعال شد.

نوراله اسعدی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با اشاره به از سرگیری دوباره فعالیت خط کشتیرانی مسافری بین خرمشهر و کویت، اظهار داشت: : خط کشتیرانی مسافری بین بندر خرمشهر و کویت و بالعکس از ۲ سال پیش و به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود که از شنبه هفته جاری (۲۰ فروردین‌ماه) از سر گرفته شد.

به گفته وی، سفر دریایی از بندر خرمشهر به کویت و بالعکس توسط خط کشتیرانی مسافری والفجر به صورت هفتگی و منظم،  مدیریت و انجام می‌شود و برنامه زمانبندی آن هم به این ترتیب است که در روزهای شنبه و چهارشنبه به مقصد کویت و روزهای یکشنبه و پنجشنبه به مقصد بندر خرمشهر صورت می‌گیرد.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: مسافران این خط مسافری دریایی باید سه مرحله واکسیناسیون را انجام داده و همچنین پاسخ منفی تست PCR را همراه خود داشته باشند. ظرفیت کشتی مسافری خرمشهر به کویت ۲۳۰ نفر است و مسافران از سراسر کشور می‌توانند از آن استفاده می‌کنند.

اسعدی، مسافت عزیمت دریایی از بندر خرمشهر به کویت را بین ۴ تا ۵ ساعت اعلام کرد و افزود: پایانه مسافری دریایی خلیج‌فارس خرمشهر، با مساحت ۶۰۰۰ مترمربع دارای ۲ پست اسکله و ظرفیت جا به جایی روزانه ۱۲۰۰ نفر است.