شناسهٔ خبر: 108250 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در دیدار با معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح شد؛

لزوم تکمیل و بهسازی ایستگاه‌های راه‌آهن و ساخت مسیرهای جدید ریلی/  افزایش سهم شبکه ریلی در ترانزیت بین‌المللی

خادمی امسال سقف اعتبار کریدور بزرگراهی غرب و راههای اصلی و بزرگراهی در حوزه آذربایجان غربی افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی) استاندار آذربایجان غربی و مدیرکل راه و شهرسازی استان به منظور پیگیری افزایش سهم آذربايجان‌غربی از حمل‌ونقل ریلی، رفع نواقص ایستگاه‌ها و خطوط راه‌آهن توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، جذب اعتبارات لازم و نیز تسریع در عملیات احداث پروژه‌های راهسازی با معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور دیدار کردند.

در این دیدار ضمن تأکید بر ضرورت انتقال حجم بالای حمل‌ونقل جاده‌ای استان به شبکه ریلی، مطرح شد که با توجه به موقعیت ویژه استان در همسایگی با سه کشور و وجود پنج پایانه مرزی فعال نیاز است مسیرهای جدید راه‌آهن احداث شود تا زیرساخت‌های لازم جهت ارتقای میزان تبادلات اقتصادی با کشورهای همسایه فراهم باشد. 

همچنین در این دیدار افزایش سقف اعتبار مصوب سال ۱۴۰۱ کریدور بزرگراهی غرب کشور ، تعیین تکلیف آزاد راه ارومیه - تبریز و همچنین سایر محورهای اصلی و بزرگراهی در حوزه استان آذربایجان غربی مورد درخواست قرار گرفت.

سال گذشته با اهتمام وزارت راه و شهرسازی در زمینه ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل، ٨۶ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی به بهره‌برداری رسید و عملیات ساخت ٧٢ کیلومتر و ۵٩ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربايجان‌غربی آغاز شد.