شناسهٔ خبر: 109854 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

آمادگی ناوگان حمل و نقل جاده ای برای جابجایی کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره)

گزارش حمل کالای اساسی از بندر امام خمینی(ره) مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از آمادگی لازم برای تامین ناوگان مورد نیاز جابجایی کالاهای اساسی از بندر امام(ره) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از خوزستان،  مهرداد حمدالهی در سفر به خوزستان و بازدید از روند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در اسکله بندر امام خمینی (ره) گفت: مشکلی برای تأمین ناوگان مورد نیاز جابه جایی کالاهای اساسی از بندر امام خمینی(ره) وجود ندارد.

وی افزود: با تأمین ناوگان مورد نیاز جابه جایی کالاهای اساسی از  بندر امام خمینی (ره) ، تلاش می شود که کالاهای مورد نیاز در کوتاه ترين زمان ممکن به دست مردم و بازار هدف برسد.

حمدالهی با بیان اینکه بندر امام خمینی(ره) بزرگ ترین بندر فله بر کشور است و بیش از ۶۰ درصد کالاهای اساسی از این بندر وارد می شود، بیان کرد: با توجه به اهمیت جابه جایی کالاهای اساسی از بندر امام خمینی(ره) تمهیداتی اندیشیده شده است تا جابه جایی این کالاها با کمک رانندگان ناوگان و شرکت های حمل و نقل کالای بین شهری به نحو مطلوبی انجام شود.

مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان گفت: در سازمان ستادی با محوریت جابه جایی کالاهای اساسی تشکیل شده است و به موازات آن در ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ها نیز این ستاد تشکیل و آغاز به کار کرده است.

وی ادامه داد: تمامی فرآیندها در این ستاد تعریف شده است تا بتوان از تمامی ظرفیت ناوگان حمل و نقل جاده ای برای اعزام به بنادر کشور به ویژه بندر امام(ره) استفاده شود.

با توجه همزمانی جابه جایی کالاهای اساسی با حمل و نقل محصولات و کشاورزی مانند محصول چغندرقند  در استان خوزستان، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از سایر دستگاه های مرتبط با حمل کالاهای اساسی درخواست کرد جابه جایی این کالاها در طول سال توزیع شود که متأسفانه این مهم به دلیل عدم تخصیص ارز و شرایط تحریم و دیگر مشکلات اجتناب ناپذیر، حاصل نشد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان تأکید کرد: تلاش خواهیم کرد حمل محصولات کشاورزی نیز به نحو مطلوبی انجام شود.

حمدالهی افزود: به صاحبان کالا تأکید می شود، با توجه به هزینه های بالای قطعات خودر، کرایه به موقع در مقصد پرداخت شود  تا راننده با خیال راحت نسبت  با مراجعه به بنادر و حمل کالاهای اساسی اقدام کند.

وی بیان کرد: تخصیص روغن و لاستیک تشویقی به رانندگان حمل کالاهای اساسی از مبدأ بنادر کشور به ویژه بندر امام خمینی(ره) در کارگروه ها مطرح شده و این موضوع در وزارت صنعت، معدن و تجارت درحال پیگیری است.