شناسهٔ خبر: 116068 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان خبر داد:

از سرگیری صادرات گاز مایع از پایانه نفتی بندر شهید باهنر

بندر شهید باهنر مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از شروع فعالیت مجدد صادرات گاز مایع از بندر شهید باهنر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا محمدحسینی تختی مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از شروع فعالیت مجدد صادرات گاز مایع از بندر شهید باهنر خبر داد.
مدیر بنادر و دریانوردی شهیدباهنر و شرق هرمزگان افزود: با رفع موانع فنی و عملیاتی از سر گیری انتقال گاز صادراتی در دستور کار قرار گرفت و نخستین محموله به میزان ۲هزار تن توسط یک فروند تانکر LPG  صادر شد.
وی به وجود قابلیت‌ها و ظرفیت‌های مختلف بندر شهید باهنر نیز اشاره ای داشت و گفت: این بندر تنها پایانه صادرات گاز مایع در استان هرمزگان محسوب می‌شود که با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شاهد افزایش تردد و انتقال توسط تانکرهای LPG به سراسر نقاط دنیا خواهیم بود.
محمدحسینی تختی افزود: تمامی ظرفیت‌های این بندر چند منظوره آماده ارائه خدمات در زمینه صادرات فرآورده‌های نفتی، غیرنفتی و حمل و نقل دریایی بین‌المللی و داخلی است.
به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، بندر چند منظوره شهید باهنر با سابقه فعالیت بیش از ۶۰ سال با دارا بودن پایانه نفتی با دو پست اسکله فعال نفتی و متصل بودن به مخازن و خطوط انتقال فرآورده‌های نفتی و گازی همواره در این حوزه پیشتاز است.