شناسهٔ خبر: 116706 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

سرپرست شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد:

بلیت‌های کنسلی اربعین از ساعت ۲۰ روی سامانه فروخته می‌شود/ فروش بیش از ۲۶هزار بلیت به صورت قطعی/برقراری مسیر پروازی تهران _مونیخ برای اولین بار

ایران ایر سرپرست شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی از فروش قطعی ۲۶هزار و ۱۹۴صندلی خبرداد و گفت: پروازهای اربعین هیچ تاثیری در پروازهای داخلی و خارجی نداشت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، شمس الدین فرزادی پور، سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما»طی نشست خبری که امروز  سه شنبه ۲۲ شهریور با حضور خبرنگاران برگزار شد،ضمن تسلیت ایام عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام تکریم زائران اباعبدالله به لحاظ ماهیت این سفر خاطر نشان کرد:همه پروازهای هما در ایام غیر از اربعین در مسیر عراق چارتری است اما فروش ویژه اربعین  از روز ١۵ تا۳۱ شهریور باهزینه مصوب۶میلیون به دستور وزارت راه و شهرسازی انجام شد. 

سرپرست شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مجموعا ۱۹۸ پرواز برای اربعین برنامه‌ریزی شده، اظهار کرد: تا امروز ۸۴ پرواز انجام شده و ۱۱۴ پرواز باقی مانده که در روزهای آینده ارائه خواهد شد. در بازه ۱۵ تا ۳۱ شهریور ماه، ۴۳ هزار و ۵۷۰ صندلی ارائه شده است که از این تعداد ۱۸ هزار و ۲۱۰ صندلی فروخته شده  و پرواز انجام شده و ۲۵ هزار و ۳۶۰ صندلی باقی مانده است.

وی ادامه داد: تعداد کل صندلی‌هایی که به صورت قطعی فروخته شده، ۲۶ هزار و ۱۹۴ صندلی است و ۸۰۰ صندلی رزرو شده که به لحاظ نقص مدارک منتظریم تحویل داده شود، در مجموع ۲۶ هزار و۹۹۴ صندلی خواهیم فروخت، باقی مانده صندلی‌ها خصوصا در مسیرهای برگشت موجود است.

فرزادی پور تصریح کرد: ۲۱ هزار بلیت به صورت دستی صادر کرده ایم که در ۲ دفتر هما انجام شد این کار برای ما سخت بود اما نخواستیم زائر اباعبدالله الحسین دچار مشکل در تهیه بلیت شود.

وی اضافه کرد: تلاش کردیم بلیت با نرخ مصوب به دست مسافر ان برسد بنابراین فروش اینترنتی، حضوری و گروهی راه اندازی کردیم.

فرزادی پور افزود :ساعت۸هرشب بلیت های کنسلی در سایت مشخص می سود و مسافران می توانند با مراجعه به سایت بلیت خریداری کنند.

وی با اشاره به اهمیت عملیات اربعین و خدمات رسانی به زوار خاطر نشان کرد : تعداد بلیت با تعداد صندلی متفاوت است، چراکه برای خرید بلیت رفت و برگشت یک بلیت خریداری می شود ولی  در آمار دو صندلی لحاظ می شود و برخی از مسافران بلیت رفت راتهیه می‌کنند و برخی بلیت برگشت  را تهیه می کنند، این تفاوت آمار به این دلیل است.

سرپرست شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران افزود: برای آنکه خدمات در آینده بهتر کنیم، توسعه بستر الکترونیک برای فروش اینترنتی و دفاتر فروش مستقیم را زیاد خواهیم کرد.

تاخیر آزار دهنده در پروازها نداشتیم 

فرزادی پور گفت: تاخیر آزار دهنده در پروازهای اربعین شرکت هواپیمایی هما نداشتیم و یکی از نکات مثبت وجود ترمینال سلام شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) بود که اگر تاخیری هم بود برای زائر آزار دهنده نباشد.

وی درباره هواپیماهای برجامی ATR  گفت : شرکت ATR از سال ۹۷ به ما خدمات نداد و در حال خاضر ۱۰ فروند هواپیمای ATR غیر فعال است وشرایط پرواز ندارند. اینها سرمایه های کشور هستند شاید در چند ماه آینده چند فروند آن را فعال کنیم.

برقراری مسیر پروازی تهران _مونیخ برای اولین بار 

فرزادی پور گفت: مسیرهای جدید پروازی هواپیمایی هما نیز راه اندازی شده است. پروازهای تهران- میلان را به دو روز در هفته افزایش داده و از سوم مهرماه  مسیر پروازی تهران- مونیخ  راه اندازی می‌شود. مسیرهای پروازی به رم نیز افزایش خواهد داشت. هم چنین در مسیر تهران- رمینی( ایتالیا) افزایش پرواز خواهیم داشت.

فرزادی پور یادآور شد :مجموعه هما همه توان خود را برای ارائه خدمات گذاشت تا بیشترین حجم بلیت را در کوتاه ترین مدت زمان در اختیار مسافران قرار دهد. 

فروش بلیت طبق مقررات انجام شد 

وی افزود: فروش بلیت در هیج روشی تخلف نبوده است. نه تنها تخلفی صورت نگرفته بلکه بهترین نحو انجام شد و ما طبق مقررات سازمان وظایف محوله را انجام دادیم. 

پروازهای اربعین هیچ تاثیری در پروازهای  داخلی  و خارجی نداشت

فرزادی پور خاطرنشان کرد : پروازهای اربعین هیچ تاثیری در پروازهای  داخلی و خارجی نداشت. هواپیماهایی که پرواز داخلی را انجام می‌دهند قابلیت پرواز در مسیر عراق را ندارند چون اگر در عراق سوخت بزنند هزینه بیشتر می شود.

سرپرست شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در پایان بیان کرد: فضای پروازهای اربعین را  امسال اربعینی کردیم بر روی هواپیماهای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی لوگو «انا من حسین» نصب شده و به همه مسافرانی که از بیستم به بعد سفر کردند هدیه ای داده شد و  در هواپیما کلیپ های اربعینی پخش شد.