شناسهٔ خبر: 119587 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان خبر داد:

اعتراض‌های ثبت شده پاسخنامه آزمون ورود به حرفه مهندسان بررسی می‌شود/۱۹ آبان آخرین مهلت ثبت اعتراض‌ها

ساختمان وزارت راه و شهرسازی دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان با اعلام نتایج آزمون‌های تستی شهریور سال جاری آزمون ورود به حرفه مهندسان، کاردانها و معماران تجربی از شرکت‌کنندگان خواست تا در صورت مشاهده تناقض در نتایج آزمون، موارد را تا تاریخ ۱۹ آبان اعلام کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در اطلاعیه‌ای ضمن اعلام نتایج آزمون‌های تستی شهریور سال جاری آزمون ورود به حرفه مهندسان، کاردانها و معماران تجربی از شرکت‌کنندگان خواست تا در صورت مشاهده تناقض در نتایج آزمون، موارد را تا تاریخ ۱۹ آبان اعلام کنند.

در اطاعیه دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان آمده است: بدینوسیله به اطلاع می‏رساند، نتایج مجموعه آزمون‌های تستی شهریورماه ۱۴۰۱ استخراج شده و شرکت‌کنندگان در این دوره از آزمون‌ها می‌توانند از ساعت ۱۶ روز دوشنبه مورخ ۱۶ آبان با مراجعه به سامانه آزمون‌ها به آدرس الکترونیکی inbr.ir و پس از مطالعه دستورالعمل اجرایی اعلام نتایج و اطلاع از مفاد آن، نسبت به دریافت کارنامه خود اقدام کنند.

لازم به ذکر است نتایج آزمون‌های موصوف پس از بررسی کامل تمامی اعتراضات واصله از سوی شرکت‌کنندگان و کنترل‌های مکرر از سوی کمیته‌های تخصصی مربوطه و لحاظ کردن نتایج آنها در کلید سوالات به دست آمده قطعی است،چنانچه داوطلبی پس از بررسی پاسخنامه خود و مقایسه آن با آنچه که در کارنامه درج و ارائه شده است تناقضی را مشاهده کند، می‌تواند درخواست بررسی مجدد پاسخنامه را بصورت کتبی با ذکر مشخصات فردی در چارچوب فرم پیوست حداکثر تا تاریخ ۱۹ ابان به نشانی تهران صندوق پستی شماره ۱۴۷۳- ۱۴۱۵۵ (شرکت خدمات آموزشی سازمان سنجش) ارسال کند.

به لحاظ برنامه‌ریزی‌های انجام شده به درخواست‌هایی که بعد از تاریخ‌ مقرر ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد. بدیهی است در صورت بررسی درخواست‌ها و وارد بودن اعتراضات، نتیجه آن در پاسخنامه اعمال و نتیجه به دست آمده مجدداً در کارنامه داوطلب اعمال می‌شود. لازم به ذکر است نظر به موافقت معاونت مسکن و ساختمان، در جهت مساعدت با شرکت‌کنندگان به دلیل شرایط حاکم بر آزمون ناشی از بیماری‌های واگیردار، حائزین نمرات ۴۸ و ۴۹ نیر مشروط به گذراندن دوره‌های آموزشی به عنوان قبول‌شدگان در آزمون تلقی می‌شوند. دستورالعمل دوره‌های آموزشی مذکور متعاقبا به ادارات کل راه و شهرسازی و سازمان‌های نظام مهندسی و کاردانی ساختمان استان ابلاغ خواهد شد. همچنین نتایج آزمون رشته معماری – طراحی به دلیل تصحیح غیرماشینی و دستی آن‌ها، که پیش‌بینی می‌شود تا پایان آذرماه به طول بینجامد متعاقبا اعلام می‌شود.

خاطرنشان می‌شود، گواهی قبولی صرفاً یکی از مدارک لازم برای صدور پروانه اشتغال به‌کار بوده و سایر مدارک مورد نیاز توسط ادارات کل راه و شهرسازی و واحدهای صدور پروانه اشتغال، کنترل و بررسی خواهد شد. بدیهی است صِرف قبولی در آزمون بدون احراز سایر شرایط، تعهدی برای صدور پروانه اشتغال به‌کار ایجاد نمی‌کند.