شناسهٔ خبر: 120932 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در هشت ماهه سال جاری؛

بیش از ۷ میلیون تن کالا از مبادی استان همدان جابجا شد

باربری کامیون مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از جابجایی ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا درهشت ماهه سال ۱۴۰۱ از مبادی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از همدان، صفر صادقی راد گفت: عمده کالاهای حمل شده استان مربوط به انواع محمولات چغندر ، سیب زمینی ، سیمان ، کلینگر، محمولات معدنی، محصولات کشاورزی، شمش آهن و انواع محمولات نفتی است.

وی افزود: از این مقدار جابجایی بیش از ۲۰ درصد سهم محمولات معدنی و سیمان، ۶ درصد محمولات نفتی و ۹ درصد سیب زمینی (به عنوان یکی از مهمترین محصولات کشاورزی استان) بوده است.

صفر صادقی راد تأکید کرد: ۱۰۱ شرکت حمل و نقل فعال داخلی استان با بیش از ۲۱ هزار راننده باری و ۱۲ هزار ناوگان سنگین باری در این مدت، جابجایی کالاهای حمل شده را بر عهده داشتند.

صادقی راد با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی رانندگان سخت‌کوش و فعالان حوزه حمل و نقل، تصریح کرد: با توجه لزوم و اهمیت حمل کالاهای اساسی از بنادر این اداره کل با همکاری تشکل‌های صنفی استان، شرکت‌ها و رانندگان نسبت به اعزام و حمل محمولات دامی و کالاهای اساسی مورد نیاز اقدام کرده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان با اشاره به انجام بیش از ۵۰۰ واحد گشت مشترک با حضور نمایندگان پلیس راه و تشکل‌های صنفی خواستار همکاری همه تشکل‌های صنفی، رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل در خصوص اجرای به موقع طرح‌ها و سیاست‌های ابلاغی سازمان و قوانین و مقررات سازمان متبوع شد تا شاهد حمل و نقلی روان و ایمن در سطح جاده‌های کشور باشیم.