شناسهٔ خبر: 12330 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مه‌آبادی خبر داد:

برنامه‌ریزی برای پذیرش ترافیک‌های پروازی بیشتر در پساتحریم/ تامین تجهیزات ناوبری و کمک ناوبری با اعتبار ۲۵۰ میلیون دلار

رحمت‌اله مه‌آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه پذیرش ترافیک‌های پروازی بیشتر در دوران پس از تحریم یکی از برنامه‌های این شرکت است از اعتبار ۲۵۰ میلیون دلار برای خرید تجهیزات ناوبری و کمک ناوبری خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی٬ رحمت‌الله مه‌آبادی امروز شنبه ۴ مهر در حاشیه افتتاح نمایشگاه الکترونیک هواپیمایی به مناسبت روز جهانی الکترونیک هواپیمایی با حضور در جمع خبرنگاران گفت: آنچه که در فضای آسمان اعم از خدمات ناوبری، نشست و برخاست و خدمات فرودگاه رخ می‌دهد از یک هسته مرکزی الکترونیکی برخوردار است که نماد آن در خدمات صنعت فرودگاهی است. 

وی با اشاره به اینکه در بخش خدمات فرودگاهی٬ خدمات مهندسان و متخصصان این بخش پنهان هستند افزود: امروز این نمایشگاه جلوه‌ای از مقاومت در عرصه الکترونیک و ارتباطات هوانوردی و همچنین فرصتی برای تقدیر از تلاشگران این بخش است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور تاکید کرد: حاصل تلاش متخصصان جوان کشورمان در عرصه سیستم‌های الکترونیک هوانوردی و ناوبری از جلوه‌های مقاومت در صنعت حمل و نقل هوایی به رغم تحریم‌های ظالمانه علیه این صنعت است.

مه‌آبادی با بیان اینکه اجازه ندادیم تحریم‌ها مانع بزرگ و مهمی برای صنعت هوانوردی باشد ادامه داد: در شرایط تحریم بهترین سامانه‌های ناوبری و کمک ناوبری را در فرودگاه‌های کشور نصب کردیم و همچنین به پشتوانه نیروهای متخصص توانستیم سیستم‌ها و تجهیزات ناوبری را تعمیر، نگهداری و به روز رسانی کنیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور برنامه‌ریزی برای پذیرش ترافیک‌های هوایی بیشتر در دوران پس از تحریم را یکی از اقدامات جاری این شرکت عنوان کرد و افزود: تلاش می‌کنیم از دوران پسا تحریم بهترین بهره‌برداری را داشته باشیم.

مه‌آبادی با اشاره به به‌روز رسانی تجهیرات ناوبری فرودگاه‌ها یادآور شد: در همین راستا خرید تجهیزات ناوبری و کمک ناوبری با اعتبار ۲۵۰میلیون دلار در دستور کار است که برای تامین بخشی از این تجهیزات قراردادها منعقد شده و تامین سایر تجهیزات نیز در مرحله بررسی مشخصات فنی و برگزاری مناقصه هستند.

وی با اشاره به اقدامات شرکت فرودگاه‌های کشور برای بازگرداندن هرچه زودتر پیکر جانباختگان حادثه مرگبار سرزمین منا گفت: این حادثه اتفاق نامبارکی بود و در این زمینه بلافاصله ستاد بحران در وزارت خارجه برای بررسی آخرین وضعیت این حادثه و همچنین بازگشت اجساد مطهر به کشورمان تشکیل شد و شرکت فرودگاه‌های کشور نیز پیشنهادات خود را در این زمینه به ستاد بحران ارائه داده و برای هرگونه اقدام کمک‌رسانی اعلام آمادگی کردیم و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

وی همچنین به بدهی شرکت های هواپیمایی به شرکت فرودگاههای کشور بابت استفاده از خدمات فرودگاهی اشاره کرد و با بیان اینکه در فصل کم مسافر قرار داریم گفت: شرکت فرودگاه‌های کشور در وصول مطالبات خود جدی است چراکه اگر مطالبات خود را وصول نکنیم خدمات فرودگاهی کاهش می یابد.

مه‌آبادی با بیان اینکه با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری و ایرلاین‌ها بدهیها به تدریج در حال پرداخت است افزود: بدهی شرکت‌های هواپیمایی در حال حاضر کمتر از ۳۰۰ میلیارد تومان است ضمن اینکه ما هیچ فشاری به ایرلاین ها وارد نمی‌کنیم چراکه در کنار یکدیگر باید تعامل سازنده داشته باشیم. علاوه بر این شرکت فرودگاهی کشور به مشکلات هواپیمایی نیز واقف است./

برچسب‌ها:

نظر شما