شناسهٔ خبر: 123809 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با حضور مسولان استان صورت گرفت:

افتتاح 2700 متر راه روستایی لیمویی در شهرستان رودان استان هرمزگان

عملیات اجرایی راه روستایی لیمویی در شهرستان رودان آغاز شد با حضور عباس شرفی مدیر کل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان، اباذر سالاری فرمانده کل سپاه امام سجاد(ع) استان، میثم نوبانی رییس اداره نظارت بر طرح های روستایی، راه روستایی لیمویی به طول ۲ هزار و ۷۰۰ متر افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (هرمزگان)، عباس شرفی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان ، با اشاره به پایان عملیات اجرایی آسفالت راه روستایی لیمویی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این طرح، اهالی روستاهای همجوار با جمعیتی افزون بر ۲۰۰ خانوار از راه آسفالته برخوردار شدند.

وی بیان کرد: درخواست اهالی این روستا برای آسفالت نمودن جاده در میز خدمت قرارگاه های تحول محلات بسیج در یادواره قبل وصول شد که با عنایت شهدا توفیق پیدا کردیم این پروژه را به اتمام رسانده و تقدیم مردم بصیر و انقلابی این روستا کنیم.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای هرمزگان تصریح کرد: ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در استان نیز از اولویت های مهم این اداره کل می باشد که روستاییان در آینده نزدیک ازاین طرح ها بهره مند خواهندشد.

شرفی یادآورشد: ایمن سازی و بهسازی راه های ارتباطی استان هرمزگان از جمله فعالیت‌های مهم راهداری است که این اداره کل اقدامات گسترده‌ای را در زمینه بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی در دست اجرا دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان، راه های روستایی را نمادی از اراده دولت برای توسعه و پیشرفت روستاها برشمرد و افزود: راه روستایی ایمن و مناسب باعث بهبود بازاریابی محصولات کشاورزی و افزایش درآمد روستاییان شده و تمایل آن‌ها را به زندگی در روستا افزایش می‌دهد.

شرفی از مشارکت جهادی بسیج سازندگی سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان در تامین قیر در توسعه، بهسازی و احداث راه‌های مناطق محروم و دور افتاده تقدیر نمود.

گفتنی است، راه روستایی لیمویی به طول ۲۷۰۰ متر که پروژه آن از دی ماه سال جاری آغاز شده بود، در ۱۵ دی ماه افتتاح شد و بهره برداری رسید.برای این پروژه، اعتبار ۵ میلیارد تومانی از محل اعتبارات استانی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان پرداخت شده است.

راه روستایی لیمویی واقع در زیارتعلی شهرستان رودان، روستای لیمویی در ۶۰ کیلومتری شمال رودان واقع است.