شناسهٔ خبر: 124490 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان شاهین شهر و میمه خبر داد؛

اخذ ۲۱۵ فقره سند تک برگ اراضی دولتی شهرستان شاهین شهر و میمه

مراد کیهانی اصفهان رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: در راستای پیشگیری از زمین‌خواری و جلوگیری از تصرفات اراضی ملی و دولتی، ۲۱۵ فقره سند تک برگ اراضی دولتی این شهرستان اخذ شد.

مراد کیهانی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان شاهین شهر و میمه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ در خصوص اقدامات بعمل آمده بمنظور پیشگیری از زمین‌خواری و جلوگیری از تصرفات اراضی ملی اظهار داشت: مطابق با سیاست گذاری‌های معاونت املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان و تلاش و پیگیری‌های بعمل آمده ۲۱۵  فقره سند مالکیت تک برگ اراضی ملی این شهرستان در راستای تثبیت مالکیت دولت اخذ شد.  

وی افزود: از این میزان، ۲۲ فقره اسناد به صورت دفترچه‌ای بود که با پیگیری هایی که انجام شد به سند مالکیت تک برگی به نام دولت جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن تبدیل شد.    

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان شاهین شهر و میمه با بیان اینکه اینکه اولین گام برای مبارزه با زمین‌خواری اجرای حدنگاری اراضی ملی است، گفت: با اجرای قانون کاداستر و سنددار شدن اراضی، اختلافات و دعاوی بین مردم و دستگاه‌های دولتی رفع می‌شود، همچنین با اخذ اسناد تک‌برگی به نام دولت، سودجویی از اراضی ملی و سوء استفاده از اسنادی که ابهام دارند نیز به حداقل ممکن می‌رسد.  

وی با اشاره به واگذاری چهار قطعه زمین در قالب هشت قرارداد واگذاری اذعان داشت: با اقدامات بعمل آمده صورتمجلس تفکیکی به تعداد ۳۶ پلاک ثبتی بر روی اراضی تحت مالکیت دولت با نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن اخذ شد.  

کیهانی در خصوص وضعیت طرح های توسعه شهری این شهرستان بیان داشت: از مجموع شش شهر شهرستان شاهین شهر و میمه، شهرهای شاهین شهر و گرگاب دارای طرح جامع و تفصیلی مصوب بوده و شهرهای گز، میمه، وزوان و لایبید دارای طرح جامع مصوب هستند که تهیه و تصویب طرح تفصیلی این شهرها با برگزاری جلسات کمیته کارشناسی در دست اقدام است.