شناسهٔ خبر: 126063 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان اعلام کرد؛

اجرای بیش از یکصد کیلومتر پروژه ایمن سازی در محور ایذه طی سال جاری

خط کشی راه های خراسان  جنوبی.jpg مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر یکصد کیلومتر پروژه ایمن سازی در محور ایذه اجرایی شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از خوزستان، محمد جولانژاد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون در محدوده سه راهی غیزانیه به سمت هفتکل و باغملک سه پروژه لکه گیری و روکش آسفالت اجرا و به بهره برداری رسیده و در ۲ مقطع آن عملیات‌ درحال انجام است .

وی افزود: محور ایذه - اصفهان یکی از محورهایی است که به واسطه اهمیت ارتباطی و ترانزیتی میان خوزستان و چهار استان مجاور، مورد توجه ویژه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان قرار دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با بیان اینکه بهسازی ۱۰ کیلومتر از محور هفتکل، باغملک به سمت ایذه نیز در دستور کار این دستگاه اجرایی قرار دارد، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون پروژه ایمن سازی شامل نصب بالغ بر ۲۷۰۰۰ علایم و تجهیزات ایمنی ، ۷ مقطع پر حادثه احداث روشنایی نقطه ای، ۲۷۰ کیلومتر خط کشی محور، ۴۰ کیلومتر شیار لرزاننده طولی و ۲۳ مقطع شیار لرزاننده عرضی و بالغ بر ۵ کیلومتر احداث جداکننده میانی بتنی( نیوجرسی) در محور ایذه اجرایی شده است.

جولانژاد ادامه داد: با هدف رفاه حال کاربران جاده ای ، عملیات روکش آسفالت مقطع ورودی و کمربندی ایذه به طول پنج کیلومتر نیز در سال گذشته اجرا شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان ضمن تاکید بر اهمیت محور ایذه - دزپارت خاطر نشان کرد: این محور به دلیل ترافیک بالا و سنگین و عدم بهسازی مناسب در سال های گذشته دچار خرابی‌ شده و در مقاطعی از این محور رویه جاده کاملا از بین رفته که باعث نارضایتی رانندگان و کاربران جاده ای شده بود که با پیگیری بزرگترین طرح روکش آسفالت خوزستان به طول ۲۷ کیلومتر " از مجموع ۵۰ کیلومتر کل مسیر" اجرا شد.

وی تصریح کرد: عملیات احداث باند افزایشی سبقت به طول ۴.۵ کیلومتر با هدف رفع نقاط حادثه خیز، تسهیل ترافیک و کاهش گره های ترافیکی مهر ماه امسال در محور ایذه - دزپارت به اتمام رسید و اجرای ۲ کیلومتر دیگر در دستور کار است که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

جولانژاد با بیان اینکه این امر سهم بسیاری در تامین ایمنی سفر، رضایتمندی کاربران جاده‌ای و افزایش کیفیت تردد خواهد داشت، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳ پروژه ساخت و روکش آسفالت(کل ۱ ، کل ۲ و حاجیان) در محورهای روستایی ایذه اجرایی شده است و تا پایان سال جاری نیز اجرای۴ پروژه(شره،جی جی نوترکی،امامزاده بردبران و برزرد) در دستور کار اداره کل قرار دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان یادآور شد: تعریض و توسعه زیرساخت های جاده ای در حیطه وظیفه ذاتی شرکت ساخت و توسعه زیربنا های حمل و نقل کشور و اداره کل راه و شهرسازی استان است.