شناسهٔ خبر: 19205 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان:

ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی تنها با مشارکت و همکاری مردم ممکن است

نشست مدیرکل راه و شهرسازی کردستان خواستار مشارکت و همکاری مردم در جهت ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی در استان شد و تاکید کرد در صورت مشارکت مردم این طرح می‌تواند به موفقیت برسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کردستان، محمد صادق وجدی شامگاه شنبه در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و محلات استان کردستان در سنندج هدف از تشکیل این ستاد را احیا، بهسازی و نوسازی سکونتگاه‌های غیررسمی شهری اعلام کرد و افزود: تشکیل این ستاد تیر امسال از سوی دولت تصویب شد که فرصت بسیار مناسبی برای توانمند کردن شهرهای استان کردستان محسوب می‌شود و باید از ظرفیت ستاد برای توانمند کردن و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی بهره ببریم. 

وی گفت: دولت با ایجاد این ستاد نگاه جدیدی به شهرسازی و سکونتگاه‌های غیر رسمی دارد که با این نگاه می‌توان مشکلات این بخش‌ها را برطرف کرد. 

به گفته وی با ایجاد ستاد بازآفرینی شهری، متولی بافت‌های فرسوده و تاریخی در سطح کشور مشخص شده و این ستاد در نظر دارد با مشارکت و همکاری مردم در توانمند کردن این بافت‌ها تلاش نمایند. 

او مشارکت بخش خصوصی را یکی از راهکارهای توانمند کردن بافت فرسوده و تاریخی دانست و افزود: بدون مشارکت مردم و بخش خصوصی، دولت به تنهایی نمی‌تواند این حوزه را سامان ببخشد. 

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان در ادامه به اختصاص ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی سه شهر سنندج، سقز و مریوان خبر داد و گفت: این اعتبارات اولیه برای شروع کار اختصاص یافته است.

وجدی این ستاد را مشوق و محرکی برای بحث ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی دانست و افزود: قرار نیست در این ستاد همه مشکلات اساسی سکونتگاه‌های غیررسمی برطرف شود.

وی نقش شهرداری‌ها را در ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی بسیار مهم و موثر دانست و تاکید کرد مدیریت شهری باید بخش زیادی از اجرای این طرح را بر عهده بگیرد تا طرح موفق شود.           

نظر شما