شناسهٔ خبر: 19226 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه خبر داد:

آمادگی ۴۱ فروند شناور برای ترابری مسافران دریایی غرب هرمزگان

بندر کیش مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه ضمن اشاره به زیر ساخت‌های ایجاد شده در حوزه مسافرت‌های دریایی، از افزایش ظرفیت مسافری در طرح نوروزی پیش رو و آمادگی ۴۱ فروند شناور در مسیرهای غرب استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، محمود صابری ضمن اشاره به آخرین وضعیت خطوط مسافـری دریایـی غـرب استان، گفت: بر اساس آخرین اقدامات صورت گرفته تاکنون، ۲۷ فروند لندینگ کرافت و ۱۴ شناور مسافری با ظرفیت ۲هزار و ۳۱۸ صندلی و قابلیت حمل یکهزار و ۱۶۰ دستگاه خودرو جهت تردد روزانه در خطوط بندر لنگه و چارک و آفتاب به سمت جزیره کیش، ابوموسی و بلعکس اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی افزود: از این تعداد، دو فروند شناور "رو-رو" با ظرفیت ۶۰۰ مسافر و ۱۲۰ دستگاه خودرو و تعداد ۱ فروند شناور مسافری در مسیر ابوموسی به ظرفیت ۸۸ نفر مسافر در بندر لنگه فعال است.

به گفته صابری، ناوگان بندر چارک با تعداد ۲۵ فروند لندینگ کرافت هر یک با ظرفیت متوسط ۴۰ خودرو و تعداد ۱۰ فروند شناور مسافری با ظرفیت جابجایی یکهزار و ۳۸۰ نفر پذیرای مسافران جزیره کیش خواهد بود.

رئیس کمیته حمل و نقل دریایی شهرستان بندر لنگه گفت: دو فروند لندینگ کرافت هر یک با ظرفیت ۴۰ خودرو و یک فروند شناور مسافری با ظرفیت ۲۵۰ نفر آماده ترابری مسافران در مسیر بندر آفتاب به کیش است.

این مقام مسئول از مسافران نوروزی خواست تا برای سفر از سرزمین اصلی به جزیره کیش حتما از بنادر و مسیرهای دریایی مجاز تردد کنند.

صابری مسیرهای  بندر چارک - جزیره کیش (حمل خودرو  و مسافر) با مسافت دریایی ۱۷ مایل ،مسیر دریایی بندر لنگه - جزیره کیش (ظرفیت حمل خودرو و مسافر تنها در ایام طرح نوروزی سفرهای دریایی) با مسافت ۵۳ مایل و مسیر بندر آفتاب - جزیره کیش (حمل خودرو و مسافر) با مسافت ۹.۹ مایل را به عنوان سه مسیر دریایی مجاز در غرب هرمزگان دانست. 

وی اضافه کرد: مسیر دریایی بندرلنگه-ابوموسی نیز با مسافت ۴۲ مایل برای حمل مسافر در طرح نوروزی سال ۹۵ پیش بینی شده است.

صابری در مورد پایانه‌های مسافری غرب هرمزگان گفت: با نظارت مستمر بر پایانه مسافری بندرلنگه که توسط بخش خصوصی و شرکت کشتیرانی والفجر مورد بهره‌برداری قرار دارد، کیفیت خدمات‌دهی در این پایانه دریایی بهبود یافته و این سالن ۳۵۰ نفری آماده پذیرایی شایسته از مسافران است.

وی افزود: سالن‌های مسافری و نوساز بنادر چارک و آفتاب هر کدام به ترتیب با ظرفیت ۳۲۰ و ۳۰۰ نفر همه روزه پذیرای مسافران است.    

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه در پایان ضمن آرزوی بهروزی و سلامتی برای تمامی هموطنانی که به استان هرمزگان و جزایر مسافرت خواهند کرد، گفت: تلاشگران حوزه دریایی و بندری استان از هیچ کوششی در جهت خدمات دهی مطلوب و ایمن در ایام نوروز فروگذار نخواهند کرد.

نظر شما