شناسهٔ خبر: 31626 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

عزت الله محمدی خبر داد:

میزبانی فرودگاه کیش از بیش از ۱۰۷ هزار مسافر در آبان امسال/ رشد ۱۰درصدی آمار پروازها در فرودگاه کیش

مسافران نوروزی در فرودگاه کیش مدیرکل فرودگاه کیش از افزایش ۱۰ درصدی آمار پروازها طی آبان امسال در این فرودگاه خبر داد و گفت: آمارها حکایت از افزایش ورود گردشگران به کیش دارد.

عزت الله محمدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، گفت:تعداد پروازهای ورودی به کیش در آبان امسال ۸۲۱ پرواز و تعداد پروازهای خروجی ۸۲۴ پرواز بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

وی توضیح داد: ۱۰۷ هزار و ۴۵۸ مسافر از شهرهای مختلف توسط  این  ۸۲۱ پرواز به کیش وارد شده‌اند و  ۱۰۰ هزار و ۸۰۱ مسافر نیز با ۸۲۴ پرواز از کیش به دیگر شهرها سفر کرده‌اند.

وی با اعلام اینکه این آمار نشان دهنده بهبود صنعت حمل و نقل هوایی است، گفت: در مقایسه با سال قبل در بخش پروازی شاهد رشد ۱۰ درصدی در آبان ماه سال جاری بودیم و در بخش جابجایی مسافران رشد چشمگیر ۲۵ درصدی داشته ایم که نشان دهنده افزایش گردشگری در جزیره کیش است.

مدیرکل فرودگاه کیش با بیان اینکه  فرودگاه کیش پس از فرودگاه مهرآباد و فرودگاه مشهد سومین فرودگاه پرتردد کشور است، از بهبود خدمات‌دهی به مسافران در فرودگاه کیش خبر داد و گفت: هم چنین تعداد پروازهای‌های داخلی فرودگاه بین‌المللی کیش در شش ماه نخست سال ۹۵ در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، ۵ درصد و تعداد مسافران ۱۱ درصد افزایش داشت و بر همین اساس پیش بینی می‌کنیم فرودگاه کیش تا پایان سال روزهای پر رونقی به خود ببیند.

نظر شما