شناسهٔ خبر: 33641 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

صابری مطرح کرد:

اجرای طرح‌های توسعه‌ای در بندرلنگه/ افزایش پسکرانه و اراضی پشتیبانی بندر در دستور کار قرار گرفت

محمود صابری مدیراداره بنادر و دریانوردی لنگه خبر‌داد که‌ با افزایش امکانات و زیر ساخت‌های بندری، ایجاد خطوط جدید تجاری کالا و توسعه روابط با کشورهای حوزه خلیج‌فارس شاهد شکوفایی اقتصادی در غرب هرمزگان باشیم و گفت: افزایش پسکرانه و اراضی پشتیبانی بندر لنگه دردستورکار قرارگرفته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حسین هاشمی تختی طی بازدید میدانی از قطب مهم بندری غرب استان هرمزگان، به بررسی مسائل و مشکلات پیش روی فعالیت‌های حوزه حمل‌ونقل دریایی پرداخت.

محمود صابری مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه در ابتدای این نشست ضمن معرفی جایگاه استراتژیک بندرلنگه به‌عنوان هسته مرکزی بنادر غرب هرمزگان، گفت: این مجموعه با پوشش هفت بندر تجاری و مسافری از انتهای محدوده شهرستان بندرخمیر تا ابتدای حوزه استحفاظی استان بوشهر و پشتیبانی نیمی از جزایر کشور، همچنین در برگیری ۵۷۵ کیلومتر مرز دریایی از نقاط مهم مدیریت بر سواحل کشور است.

وی افزود: بندرلنگه بهترین پایانه لجیستیکی برای جزایر کیش، ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، لاوان، سیری و هندورابی بوده و دارای کوتاه‌ترین فاصله نسبت به بنادر جنوبی با کشور امارات متحده عربی است که هم‌اکنون یکی از بنادر اصلی ترابری دریایی بار و مسافر به این کشور است.

صابری با اشاره به اجرای طرح‌های توسعه‌ای بندرلنگه در جهت رشد اقتصادی منطقه غرب هرمزگان، گفت: در ادامه طرح‌های توسعه‌ای بندرلنگه و توسعه دریایی، طرح‌های عمرانی باهدف افزایش پسکرانه و اراضی پشتیبانی بندر در دستور کار قرارگرفته است که تحقق این طرح در افزایش عملکرد فعالیت‌های بندری و دریایی نقش بسزایی خواهد داشت.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه ابراز امیدواری کرد، با افزایش امکانات و زیر ساخت‌های بندری، ایجاد خطوط جدید تجاری کالا و توسعه روابط با کشورهای حوزه خلیج‌فارس شاهد شکوفایی اقتصادی در غرب هرمزگان باشیم.

صابری در بخش پایانی سخنان خود به اقدامات انجام‌شده در ایجاد فضای مناسب جهت حضور مردم شهرستان، تجار و صاحبان کالا در اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه اشاره کرد و افزود: درگذشته فضای مناسبی برای حضور مردم شهرستان و اربابان رجوع وجود نداشت که با برنامه‌ریزی و اقدامات خوبی که انجام شد خوشبختانه فضای مناسب و ایمنی فراهم آمد و امروز مشاهده می‌کنیم بندری درشان مردم شهرستان بندرلنگه در غرب استان ایجادشده است.

تهیه طرح توسعه‌ای بنادر غرب هرمزگان

حسین هاشمی تختی رئیس کمیته بنادر و صنایع دریایی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز در در ادامه این نشست ضمن تقدیر از تلاشهای شبانه روزی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه در پیشبرد تجارت دریایی و توسعه اقتصادی منطقه گفت: به دنبال رفع موانع و مشکلات بنادر هرمزگان برای رونق اقتصادی کشور هستیم و امیدوارم در آینده نزدیک به این مهم دست پیدا کنیم.

وی تعامل اداره بندر، گمرکات و تجار را لازمه پیشرفت اقتصادی غرب هرمزگان دانست و افزود: با مشارکت بیشتر بخش خصوصی بمنظور سرمایه گذاری در بنادر و تعامل ارگانهای مرتبط با حمل و نقل و تجارت دریایی با اداره بنادرو دریانوردی بویژه اداره کل گمرکات و تجار شهرستان بندرلنگه می‌توان گام‌های موثری در پیشرفت اقتصادی غرب هرمزگان انجام داد.

رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از مجموعه مدیریتی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه خواست تا طرح توسعه‌ای بنادر غرب هرمزگان را تنظیم و به وی ارائه نماید تا تمهیدات لازم جهت رفع موانع پیش رو و تسریع در روند انجام آن اندیشیده شود و پیگیری‌های لازم در مجلس و کمیسیون‌های مربوطه نیز صورت گیرد.

نظر شما