شناسهٔ خبر: 34379 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی خبر داد:

رفع تصرف ۱/۳ میلیون مترمربع از اراضی ملی استان مرکزی در ده‌ماهه امسال

شارقی به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی حجم رفع تصرفات از اراضی ملی استان مرکزی در ده‌ماهه نخست امسال به ارزش تقریبی ۴۹ میلیارد تومان و ۱/۳ میلیون مترمربع بالغ می‌گردد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی، مجید شارقی با اعلام این خبر گفت: یکی از تکالیف مهم اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی مقابله با ساخت و سازهای غیرقانونی و رفع تصرف از اراضی ملی است که به همت اکیپ‌های آموزش دیده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن مستقر در اداره کل راه و شهرسازی، با تکیه بر گزارش‌های مردمی به صورت مستمر، پایش، رصد و اجرا می‌شود.

وی در خصوص اهم فعالیت‌های اخیر این یگان در سال جاری افزود: در طی بیش از یک‌صد عملیات جداگانه، ۱/۳ میلیون مترمربع از اراضی ملی استان مرکزی به ارزش ۴۹ میلیارد تومان در طول ده‌ماهه نخست امسال رفع تصرف شده است.

مجید شارقی اضافه کرد: بیشترین آمار رفع تصرفات از حیث مساحت متعلق به شهرستان خنداب به میزان ۴۶۰ هزار مترمربع بوده که از این حیث شهرستان اراک با ۴۲۰ هزار مترمربع در رتبه بعدی قرار دارد.

وی در ادامه بیان کرد: از حیث ارزش اراضی متصرفه، بیشترین آمار رفع تصرفات در استان مرکزی مربوط به شهرستان دلیجان به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان بوده که از این حیث شهرستان اراک با رقم ۱۲۷ میلیارد تومان در رتبه دوم قرار دارد.

نظر شما