شناسهٔ خبر: 34836 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

در بندر بوشهر صورت گرفت:

بازدید مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از بندر بوشهر

بازدید اکبر ترکان، مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از بندر بوشهر بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، محمدمهدی بنچاری مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، در ابتدای این بازدید ضمن خیرمقدم به هیات بازدیدکننده گزارش کاملی از فعالیت‌های این اداره کل و اقدامات انجام شده در خصوص طرح توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین ارائه کرد.

بنچاری اظهار کرد: در حال حاضر بندر بوشهر با انجام طرح‌های توسعه پیشین در جایگاه دومین بندر کانتینری کشور قرار گرفته است که با انجام طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین این جایگاه تثبیت خواهد شد. بیش از ۴۵۰ هکتار به اجرای طرح‌های بندری مجتمع بندری نگین تخصیص یافته که این طرح‌ها با مشارکت بخش خصوصی در دست اجراست و تکمیل آن تحولی مهم در حوزه تجارت دریایی بوشهر ایجاد می‌کند.

وی پیشرفت ساخت ترمینال کانتینری بندر نگین بوشهر را ۳۶ درصد دانست و گفت: در اجرای این پایانه کانتینری در جزیره بندری بوشهر ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی بیان کرد: ایجاد تأسیسات زیربنایی شامل برق‌رسانی، پل و جاده دسترسی، لایروبی کانال برای دسترسی به عمق مناسب و احداث دروازه و جاده دسترسی ورودی بندر نگین از جمله اقدام‌های اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در بخش زیربنایی است.

در ادامه مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و هیات همراه با حضور در برج کنترل ترافیک دریایی بندر بوشهر از نزدیک در جریان فعالیت‌های اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و روند اجرایی طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین قرار گرفتند. ​

نظر شما