شناسهٔ خبر: 36607 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر فرودگاه یاسوج اعلام کرد:

اجرای شش پروژه عمرانی فرودگاه یاسوج در سالی که گذشت/ پیشرفت ۶۵ درصدی پروژه تطویل باند/ افزایش مسیرهای پروازی فرودگاه یاسوج در سال ۹۶

فرودگاه یاسوج مدیر فرودگاه یاسوج با بیان اینکه در سال ۹۵ از لحاظ اجرای اقدامات عمرانی، سال پر کاری برای فرودگاه یاسوج بوده، گفت: مهم‌ترین این اقدامات شامل پیشرفت ۶۵ درصدی پروژه تطویل باند و بهسازی سطوح پروازی، سالن ترمینال و ترانزیت، ساختمان سپاه حفاظت هواپیمایی و احداث نمازخانه جدید بود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران علی محسنیان، مدیر فرودگاه یاسوج، درباره سفرهای نوروزی فرودگاه یاسوج عنوان کرد: با توجه به اینکه مسافران فرودگاه یاسوج عموماً از دانشجویان و افراد با مقاصد اداری هستند، به درخواست شرکت هواپیمایی آسمان و به‌دلیل عدم توجیه اقتصادی برای این شرکت در هفته نخست فروردین ماه امسال پروازی در این فرودگاه برقرار نمی‌شود. برنامه ما برای تعطیلات نوروز در این فرودگاه شامل برپایی سفره هفت سین و استقبال از مسافران در نخستین پرواز سال جدید با شیرینی و شکلات خلاصه می‌شود.

وی ادامه داد: سال ۹۵ از لحاظ اجرای اقدامات عمرانی، سال پر کاری برای فرودگاه یاسوج بوده که مهم‌ترین آن‌ها پیشرفت ۶۵ درصدی پروژه تطویل باند و بهسازی سطوح پروازی، بهسازی سالن ترمینال، بهسازی سالن ترانزیت، بهسازی ساختمان سپاه حفاظت هواپیمایی و احداث نمازخانه جدید بود.

مدیر فرودگاه یاسوج مهمترین برنامه‌ها در سال ۹۶ را توسعه شبکه پروازی فرودگاه از طریق تکمیل پروژه توسعه باند و افزایش مسیرهای پروازی توصیف کرد و گفت: نیاز اساسی ما حمایت از سوی ستاد و نیز تفکر واگرا و منعطف در حوزه‌های کلان فرودگاه است. این حمایت شامل بودجه و برنامه‌ریزی کلان فرودگاه است تا مسیر توسعه‌یی مناسب و متناسبی برای فرودگاه ترسیم کنیم.

وی افزود: مثلا در حوزه نیروی انسانی در نظر داریم با ایجاد ابزارهایی به ارتقا و کارآمدتر کردن نیروی انسانی فرودگاه بپردازیم تا در پی آن دیدگاه٬ افزایش کارآیی و ارزش‌های مورد نیاز این فرودگاه از قبیل چند پیشگی تقویت شود.

محسنیان یادآور شد: در حال حاضر شرکت هواپیمایی آسمان درخواستی برای افزایش پروازهای غیر برنامه‌ای ارائه نکرده است ولی با توجه به عملیاتی بودن فرودگاه در طول تعطیلات نوروز در صورت درخواست، افزایش پرواز امکانپذیر است.

عملیات ساخت فرودگاه یاسوج از سال ۱۳۷۵ آغاز شد و در سال ۱۳۷۹ نخستین پرواز آن صورت گرفت. این فرودگاه در اراضی به مساحت حدود ۳۲۰ هکتار بنا شده و دارای باندی به طول ۲۶۰۰ متر است. فرودگاه یاسوج پس از فرودگاه شهرکرد، دومین فرودگاه مرتفع ایران به شمار می‌آید که در در دل رشته‌کوه زاگرس واقع شده است.

نظر شما