شناسهٔ خبر: 37327 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

ارسال نخستین محموله شیر خشک صادراتی از بندر فریدونکنار به مقصد روسیه

بندر فریدون کنار مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران از بارگیری و ارسال نخستین محموله شیر خشک صادراتی از بندر فریدونکنار به مقصد روسیه خبر داد و گفت: این اقدامات می‌تواند در راستای اقتصادمقاومتی، تولید و اشتغال باشد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، سیاوش رضوانی با اشاره به صادرات کالا از بندر فریدونکنار به روسیه اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان پایلوت، بخش مدیریت عملیاتی بندر فریدونکنار مانند تخلیه، بارگیری و غیره را در اختیار بخش خصوصی قرار داده است تا توانایی آنها در اداره بندر مورد ارزیابی قرار گیرد.

  وی با اشاره به نقش نظارتی دولت در بندر فریدونکنار، خاطرنشان کرد: دولت در تمامی زمینه‌ها مانند سرمایه گذاری، تخلیه و بارگیری بر بندر فریدونکنار نظارت دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران گفت: با توجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته با کارخانه‌های استان مازندران و همچنین قرارداد با شرکت‌های روسی، نخستین مرحله صادرات در سال ۹۶ از بندر فریدونکنار به آستراخان روسیه انجام شد.

رضوانی با اشاره به کالای صادراتی از بندر فریدونکنار، تصریح‌کرد: ۷۰۰ تن پودر خشک برای تولید بیسکویت و کیک به ارزش ۱,۵ میلیون دلار به روسیه ارسال شد.

‌  وی یادآور شد: این پودر نخستین محموله صادراتی است که تمامی فعالیت‌های آن مانند تولید و بسته بندی از سوی شرکت کاله که یک شرکت ایرانی و در مازندران است انجام می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران افزود: در گذشته کالاهایی مانند کلینکر از بندر فریدونکنار به کشورهای دیگر صادر شده است که نوعی خام فروشی بود، اما تمامی مراحل کالای صادراتی کنونی در داخل کشور انجام گرفته که بسیار حائز اهمیت است.

رضوانی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصادمقاومتی، تولید و اشتغال، خاطرنشان کرد: این اقدامات می‌تواند در راستای اقتصادمقاومتی، تولید و اشتغال باشد و تمامی تولیدکنندگان باید در این مسیر گام بردارند.

نظر شما