شناسهٔ خبر: 37332 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

برای اولین بار:

سامانه رهگیری قطارهای مسافری در اداره كل راه‌آهن هرمزگان راه‌اندازی شد

پور فخری برای اولين بار در راه آهن؛ سامانه رهگيری قطارهای مسافری در اداره كل راه‌آهن هرمزگان راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران؛ محمد پورفخری مدیر كل راه آهن هرمزگان در راستای خدمات رسانی به مسافرین از راه اندازی و نصب سامانه رهگیری ورود وخروج قطارهای مسافری در سالن ایستگاه بندرعباس خبرداد.

وی افزود: برای اولین بار در شبكه راه آهن كشور این سامانه توسط گروه آمار و فن آوری اطلاعات برنامه ریزی وطراحی شد و هم اكنون درسالن مسافری بندرعباس نصب شده است.

گفتنی است؛ مسافران می‌توانند از طریق این سامانه موقعیت ورودی و خروجی قطارهای مسافری به این اداره كل را از طریق نمایشگرهای داخل سالن مسافری و یا با مراجعه به سایت اینترنتی این اداره كل به آدرسhormozgan.rai.ir مشاهده كنند.

مدیر كل راه آهن هرمزگان با تشریح عملكرد این اداره كل اظهار داشت: میانگین عملكرد روزانه این اداره كل در ۱۲ ماهه سال جاری به تعداد ۷۶۶ دستگاه واگن بوده كه نسبت به میانگین عملكرد روزانه در ۱۲ ماهه سال گذشته ۱۶ درصد رشد، و در كلیه مناطق راه آهن در زمینه میانگین عملكرد روزانه(تخلیه و بارگیری) پیشتاز وبطور میانگین در كمتر از ۲ دقیقه یك واگن تخلیه و بارگیری می شود.

پورفخری در خصوص حمل بار در ۱۲ ماهه سال جاری گفت: در بندر شهید رجایی از ابتدای سال جاری و مقایسه با مدت مشابه سال قبل تاكنون شاهد رشد۱۶ درصدی در زمینه تناژ و۱۷ درصدی در زمینه تعداد واگن در این اداره كل بوده ایم .

نظر شما