شناسهٔ خبر: 37345 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان خبر داد:

ساخت ۳۶۰ کیلومتر راه روستایی در کرمان جنوبی طی امسال

راه روستایی بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در حوزه راه روستایی اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان، اجرای ۳۶۰ کیلومتر راه در سال ۹۶ پیش‌بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان، محمد ساردوئی مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در حوزه راه روستایی اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان اجرای ۳۶۰ کیلومتر راه پیش‌بینی شده است تا دو ماه آینده ۱۳۱ کیلومتر آن آماده آسفالت است که در صورت تخصیص اعتبار راه‌های مذکور طبق برنامه در سال جاری آسفالت خواهند شد.

میزان اعتبار پیش‌بینی شده برای این میزان از راه‌ها ۱۰۹۰ میلیارد ریال با احداث این راه‌ها جمعیتی بالغ بر ۱۰۸۸۰ خانوار از راه آسفالته مناسب برخوردار می‌شوند.

وی افزود: در سال ۹۵ نیز ۳۷۵ کیلومتر راه روستایی با اعتبار ۱۱۲۰ میلیارد ریال احداث و بهسازی شده است و جمعیتی بالغ بر ۱۱۵۰۰ خانوار از راه مناسب برخوردار شدند.

وی همچنین اظهار کرد: احداث این میزان راه روستایی که در سال گذشته ساخته شده در سطح کشور یک رکورد محسوب می‌شود.

ساردوئی بیان کرد: جنوب استان کرمان متشکل از هفت شهرستان با وسعت بیش از ۴۰ هزار کیلومترمربع و جمعیت حدود یک میلیون نفر است بدیهی است بهسازی راه‌ها روستایی باعث رونق کشاورزی و صنایع وابسته در منطقه شده و از مهاجرت روستاییان به شهر جلوگیری می‌شود.

نظر شما