شناسهٔ خبر: 37441 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

عبور کریدور ریلی غرب کشور از ملایر استان همدان

محمد کاظمی نماینده ملایر نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: با دستور وزیر راه و شهرسازی و آغاز عملیات اجرایی اتصال ریلی همدان به ملایر، ارتباط استان‌های همدان و خوزستان و تکمیل گذرگاه ریلی غرب کشور محقق خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، محمد کاظمی نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: سفر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به همدان فرصت مناسبی بود تا برنامه‌های لازم برای رفع مشکلات حوزه راه و شهرسازی استان فراهم شود.

وی اظهار کرد: مهم‌ترین دستاورد این سفر، صدور دستور آغاز عملیات اتصال راه‌آهن همدان به ملایر بود تا از این رهگذر، ارتباط ریلی استان‌های همدان به استان‌های جنوبی و غربی با مرکزیت خوزستان برقرار شده و کریدور ریلی غرب و جنوب غرب کشور تکمیل شود.

کاظمی با بیان اینکه نقش این گذرگاه راهبردی در توسعه منطقه و رونق اقتصادی قابل‌توجه است، ادامه داد: این پروژه در بلندمدت به کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل و انتقال محصولات و تولیدات غرب کشور منجر خواهد شد.

نماینده ملایر در مجلس بیان کرد: همچنین داوود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی نیز به نمایندگی از آخوندی با حضور در ملایر ضمن بازدید از پروژه‌های عمرانی و مواصلاتی شهرستان در جریان پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها و صدور دستورات لازم برای تسریع در اتمام آن‌ها پرداخت.

وی افزود: محورهای ارتباطی ملایر به نهاوند و ملایر به بروجرد از جمله پروژه‌هایی بود که معاون وزیر راه با حضور در آن‌ها به بررسی موارد موجود پرداخت.

نظر شما