شناسهٔ خبر: 37492 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی:

راه‌آهن میانه- اردبیل به فاینانس نیاز دارد/ بررسی استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی در راه آهن میانه- اردیبل

خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل با بیان اینکه «برای تکمیل راه‌آهن میانه- اردبیل به فاینانس داخلی و خارجی نیاز است» تاکید کرد: باید از تمام ظرفیت‌ها برای تامین اعتبار و پیشبرد طرح استفاده شود و پیشنهاد فاینانس داخلی از سوی قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در دست بررسی است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل‌ونقل در جلسه مشترکی با حضور استاندار و مجمع نمایندگان استان اردبیل در خصوص بررسی نحوه استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی به منظور تسریع در عملیات اجرایی باقیمانده قطعات راه‌آهن میانه اردبیل بحث و تبادل نظر شد.

 خیراله خادمی ضمن اعلام این خبر گفت: تکمیل و گسترش طرح‌های ریلی کشور یکی از اولویت‌های اصلی دولت تدبیر و امید است و راه‌آهن میانه-اردبیل نیز از پروژه های اقتصاد مقاومتی است و اولویت اجرایی دارد. لذا برنامه‌ریزی در خصوص نحوه تامین مالی این طرح از اولویت های شرکت ساخت محسوب می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی بررسی نحوه تامین مالی و تسریع عملیات اجرایی این طرح را موضوع اصلی این نشست عنوان کرد و افزود:‌ بررسی نحوه استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی و یا استفاده از اعتبارات تخصیصی از محل یک درصد فروش فرآورده‌های نفتی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ و استفاده از سرمایه گذاران داخلی و بین المللی مهمترین راهکارهای پیشنهادی در این جلسه بود.

خادمی خاطرنشان کرد: برای تکمیل راه‌آهن میانه- اردبیل به فاینانس داخلی و خارجی نیاز است و باید از تمام ظرفیت‌ها برای تامین اعتبار و پیشبرد طرح استفاده شود  و پیشنهاد فاینانس داخلی از سوی قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل وتامین مالی در دست بررسی است.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در پایان اعلام داشت: مقرر شد در روزهای آتی بازدیدی با حضور وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از این خط‌ آهن برگزار شود و با بررسی موضوعات مطرح شده تصمیم نهایی اتخاذ شود.

نظر شما