شناسهٔ خبر: 37494 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

مسائل بین المللی ریلی در نشست مینسک با حضور ایران بررسی شد

جلسه مسائل بین المللی مربوط به شبکه حمل و نقل ریلی در نشست های مدیران راه‌آهن عضو سازمان منطقه ای «OSJD» در مینسک پایتخت بلاروس با حضور هیات‌های نمایندگی ۲۷ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا مسائل بین المللی مربوط به شبکه حمل و نقل ریلی در نشست های مدیران راه‌آهن عضو سازمان منطقه ای «OSJD» در مینسک پایتخت بلاروس با حضور هیات‌های نمایندگی ۲۷ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران برگزار شد و در این نشست پنج روزه که فردا (جمعه) پایان می‌یابد، بررسی مسائل مربوط به توسعه حمل‌و‌نقل ریلی باری و مسافری، تکمیل و به روزرسانی مقررات بین‌المللی حقوقی، افزایش توان رقابتی حمل‌ونقل با راهآهن و بیشتر کردن توان حجم نقل و انتقال بین قاره‌ها در دستور کار است. 

OSJD به عنوان یک سازمان مهم بین المللی در عرصه حمل‌ونقل ریلی، از ۲۷ کشور مناطق شرق اروپا، قفقاز، آسیای میانه، روسیه و چین تشکیل شده است. 

هیات ایرانی به سرپرستی حسین عاشوری عضو هیات مدیره شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در این نشست شرکت دارد.

اعضای هیات ایرانی در حاشیه این گردهمایی بین المللی برای تقویت و توسعه روابط و همکاری ها، دیدارها و مذاکرات دوجانبه‌ای را نیز با مقامات راه آهن بلاروس انجام داده است. 

نظر شما