شناسهٔ خبر: 38133 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در خراسان رضوی برگزار شد:

جزئیات برگزاری اولین جلسه یک ساله مسکن در استان خراسان رضوی

جلسه اولین جلسه برنامه‌ریزی یک ساله مسکن استان خراسان رضوی در اداره کل راه و شهرسازی استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، این جلسه با حضور محمدرضا اخوان عبداللهیان مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی، مدیر امور شعب بانک مسکن استان، نماینده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، نمایندگانی از شهرهای جدید گلبهار و بینالود و نهادهای مربوط به حوزه مسکن در استان برگزار شد.

در این جلسه ابتدا وضعیت مسکن در استان خراسان رضوی و وضعیت خانوارهای صاحب مسکن و فاقد مسکن و همچنین دهک‌های مختلف جامعه در این حوزه بررسی شد.

سپس به موضوع خانه‌های خالی در استان خراسان رضوی و سرمایه‌ای که به دنبال خالی ماندن این خانه‌ها راکد و بدون بازدهی مانده است مورد بررسی قرار گرفته و راه‌های رفع این معضل و استفاده از این خانه‌ها، ارائه شد.

در ادامه جلسه، طرح‌های مسکن اجتماعی و مسکن حمایتی که امسال در استان خراسان رضوی با جدیت بیشتری به انجام می‌رسد، تشریح شد و مقرر شد بانک مسکن با توجه به ابلاغیه‌های هیأت دولت، تسهیلات مورد نظر را برای مشمولان این طرح ارائه کند.

همچنین مقرر شد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مسئولیت اجرای طرح‌های مسکن حمایتی و مسکن اجتماعی را در استان خراسان رضوی بر عهده بگیرد.

نظر شما