شناسهٔ خبر: 38547 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

محسنی خبر داد:

ترابری ۴۶۴ هزار و ۱۵۱ نفر مسافر از طریق بنادر شهید باهنر، حقانی و هرمز/ افزایش چشمگیر عملیات کانتینری در بندر شهید باهنر

بندر باهنر مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از تخلیه و بارگیری ۵۱۳ TEU کانتینر طی فروردین ماه سال ۹۶ و همچنین رونق چشمگیر آن در این بندر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از هرمزگان، محمد محسنی با تشریح گزارش عملکرد یک ماهه اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر تابعه آن اظهار داشت: از آغاز سال تا ابتدای اردیبهشت ماه جاری، بالغ بر ۷۷ هزار و ۵۶۰ تن کالای نفتی و غیرنفتی تخلیه و بارگیری شد که از این میزان ۴۱ هزار و ۱۸۳ تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و ۳۶ هزار و ۳۷۷ هزار تن به محموله های نفتی اختصاص داشته است.

وی خاطرنشان کرد: طی مدت مذکور، بیش از ۲۸ هزار و ۸۷۴ تن کالاهای غیر نفتی و ۳۳۴ تن کالای نفتی از بندر شهید باهنر، صادر و ۵ هزار و ۸۱۰ تن کالای غیر نفتی وارد این بندر شد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از ترانزیت بیش از ۴ هزار تن کالا از طریق این بندر خبر داد و افزود: طی مدت یاد شده، کابوتاژ یکهزار و ۸۸۴ تن کالا به انجام رسید که افزایش ۱۷۱ درصدی در این زمینه به ثبت رسید.

محسنی از تخلیه و بارگیری ۵۱۳ TEU کانتینر در این بندر طی یکماهه نخست امسال سخن به میان آورد و با اشاره به رونق چشمگیر این بخش از فعالیت‌های بندری، گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته(۱۸ TEU کانتینر) افزایش ۲هزار و ۷۵۰ درصدی داشته است.

وی افزود: ۱۸۰ فروند شناور در بندر شهید باهنر و بنادر تابعه آن پهلو گرفتند که ۳۸ فروند بالای هزار تن و ۱۴۲ فروند زیر هزار تن ظرفیت داشته اند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر در پایان با اعلام آمار مسافری، اظهار داشت: طی یک ماه نخست سال جاری، ترابری ۴۶۴ هزار و ۱۵۱ نفر مسافر از طریق بنادر شهید باهنر، شهید حقانی و هرمز که تحت مدیریت این اداره است، صورت گرفت.

نظر شما