شناسهٔ خبر: 39810 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

اسعدی سامانی مطرح کرد:

احتمال مقابله به مثل نسبت به اقدام فرودگاه نجف/ منافع عراق در همکاری با ایرلاین های ایرانی است

فرودگاه نجف دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اعلام اینکه هم‌اکنون عوارض نشست و برخاست هواپیما مطابق مصوبه دولت دریافت می‌شود که رقم بسیار پایینی است، گفت: منافع عراقی‌ها در این است که مسائل پیش‌آمده درباره دریافت عوارض از ایرلاین‌های ایرانی را حل‌وفصل کنند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مقصود اسعدی‌سامانی در خصوص مسائل پیش‌آمده در رابطه با پروازهای نجف اظهار کرد: مسئولان و مدیران ذی‌ربط ایرانی در حال مذاکره با طرف‌های عراقی برای حل و فصل مشکل به‌وجود آمده درباره اخذ عوارض از پروازها هستند.

وی با بیان این‌که در این‌ رابطه جلسات متعددی برگزار شده است، تصریح کرد: تا پیش از این برای پروازهای نجف، عراقی‌ها عوارضی را دریافت نمی‌کردند، اما به‌تازگی اعلام کرده‌اند که ایرلاین‌های ایرانی باید بابت هر پرواز ۸۵ دلار و برای هر صندلی نیز ۱۵ دلار عوارض گمرکی پرداخت کنند.

وی با یادآوری این‌که عراقی‌ها این موضوع را عطف به ماسبق کرده و خواستار دریافت این مبلغ از سال ۲۰۱۰ میلادی هستند، افزود: این اقدام عراقی‌ها بر اساس مصوبه وزارت دارایی این کشور است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در پاسخ به این پرسش تسنیم که آیا احتمال مقابله به مثل ایران درباره اقدام عراقی‌ها وجود دارد، ‌ اظهار کرد: برای این کار نیازمند تصویب قانون هستیم، در حال حاضر عوارض نشست و برخاست هواپیما مطابق مصوبه دولت دریافت می‌شود که رقم بسیار پایینی است.

سامانی با بیان این‌که مقابله به مثل و تصویب قوانین باعث ایجاد تبعیض بین ایرلاین‌های خارجی می‌شود، گفت: منافع عراقی‌ها در این است که مسائل پیش‌آمده را حل و فصل کنند و فکر می‌کنم مذاکرات در نهایت نتیجه‌بخش خواهد شد و این مشکل برطرف می‌شود. دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اعلام اینکه هم‌اکنون عوارض نشست و برخاست هواپیما مطابق مصوبه دولت دریافت می‌شود که رقم بسیار پایینی است، گفت: منافع عراقی‌ها در این است که مسائل پیش‌آمده درباره دریافت عوارض از ایرلاین‌های ایرانی را حل‌وفصل کنند.

نظر شما