شناسهٔ خبر: 40312 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

شکیبی نسب خبر داد:

نجات ۳۸ مسافر جزیره خارگ از خطر غرق شدن

نجات دریایی معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: ۳۸ مسافر شناور رویای جنوب در مسیر جزیره خارگ به بوشهر با کمک شناورهای ناجی این اداره کل از خطر غرق شدن نجات یافتند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از بوشهر، محمد شکیبی‌نسب، افزود: این شناور ساعت ۱۰:۱۷روز گذشته به علت آبگرفتگی شدید و از کار افتادن موتورهای آن در ۱۰ مایلی کانال دسترسی بندر بوشهر از مرکز جست و جو و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر درخواست کمک کرد.

 وی بیان‌کرد: با توجه به از کار افتادگی موتورهای شناور رویای جنوب، این شناور سرگردان در حرکت بود که شناورهای ناجی۲۰ بوشهر، شناور ناجی ۹ از جزیره خارگ، شناور هادی ۵ (راهنمابر)، شناور جست و جو و نجات اس آ آر و یدک کش تاسوعا با رسیدن بموقع به محل حادثه شناور مسافری را از خطر غرق شدن نجات دادند.

شکیبی‌نسب یادآور شد: به محض رسیدن شناورهای ناجی، پنج پمپ تخلیه آب در اختیار شناور حادثه دیده قرار گرفت و آبهای موجود در آن تخلیه شد.

 وی با اشاره به اینکه آسیب دیدگی لوله‌های دستگاه تهویه مطبوع باعث آبگرفتگی شناور شده بود گفت: همزمان با تخلیه آب شناورحادثه دیده، شناورهای ناجی ۲۰، ۹ و هادی ۵، مسافران آن را تخلیه و آنها را از خطر غرق شدن نجات دادند.

 شکیبی‌نسب ادامه داد: یدک کش تاسوعا نیز پس از تخلیه مسافران ساعت ۲۱:۰۰ شناور حادثه دیده را به اسکله صلح آباد بوشهر انتقال داد.

جزیره خارگ از توابع شهرستان بوشهر با ۲۰ هزار نفر جمعیت بزرگترین پایانه صادرات نفت ایران در فاصله ۵۷ کیلومتری شمال غرب بوشهر در آبهای خلیج فارس واقع است.

نظر شما