شناسهٔ خبر: 41013 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی عنوان کرد:

عمده مشکل محور شبستر - سلماس عدم تخصیص اعتبار است

جلسه مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی عمده مشکل محور شبستر - سلماس را عدم تخصیص اعتبار عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌شرقی، توحید اخلاقی ظهر روز یکشنبه در جلسه شورای اسلامی شهرستان شبستر با اعلام این مطلب افزود: راکد ماندن چندماهه این محور به علت عدم تخصیص بودجه کافی است.

وی افزود: در حال حاضر بالغ بر ده میلیارد تومان به پیمانکاران این محور بدهکاریم که اگر طبق قولی که مسئولین وزارت راه و شهرسازی داده‌اند امسال حدود ۷۰ درصد اعتبارات مصوب و ۶۰ درصد مطالبات پیمانکاران که تا پایان سال ۹۵ تسجیل شده‌اند پرداخت خواهد شد.

اخلاقی از اختصاص قیر رایگان برای مسیرگشایی و آسفالت ۴ کیلومتر باقیمانده محور شندآباد - بندر شرفخانه در سالجاری خبر داد و اظهار کرد: در صورت مشارکت دستگاه‌های اجرایی و مردمی یکی از آرزوهای دیرینه اهالی برآورد و ۶ آبادی در جاده ابریشم از بن‌بست رها خواهند شد.

مدیرکل راه و شهرسازی افزود: مشکلات فاضلاب مساکن مهر صوفیان و بندر شرفخانه با مساعدت این اداره کل از محل منابع غیر نقدی و مشارکت و اجرایی شرکت آب و فاضلاب و طبق توافق با این شرکت به‌زودی مرتفع خواهد شد.

اخلاقی ادامه داد: قرارداد اجرای محور تسوج - کشکسرای مرند با پیمانکار منعقد شده و بر اساس توافق انجام شده با مالکین اراضی محور مذکور انشاالله عملیات اجرایی آن امسال آغاز خواهد شد.

وی همچنین از تأمین اعتبار زیرسازی و آسفالت روستاهای ورکش و چراغلو خبر داد و گفت: عملیات اجرایی آن به‌زودی آغاز می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی افزود: کمربندی‌های شبستر- صوفیان و کوزه کنان بعد از اتمام محور شبستر- سلماس آغاز خواهد شد.

بگفته اخلاقی کمربندی شبستر- کوزه کنان-صوفیان به‌محض اتمام جاده احداث خواهد شد.

نظر شما