شناسهٔ خبر: 41462 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

عشایری اعلام کرد:

افزایش بی‌سابقه پروژه‌های بازآفرینی در کشور طی ۴ سال اخیر/ اجرای بیش از ۶۰۰ پروژه با هزینه ۸۰۰ میلیارد تومانی در محلات هدف

هوشنگ عشایری عضو هیئت مدیره شرکت عمران و بهسازی شهری ایران از افزایش بی‌سابقه پروژه‌های بازآفرینی در کشور طی ۴ سال اخیر خبر داد و گفت: در سال ۹۲ با ۷ میلیاردتومان ۱۰ پروژه عمرانی به بهره برداری رسید، اما اکنون تعداد پروژه‌ها به ۶۴۰ پروژه با مبلغی به میزان ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، هوشنگ عشایری عضو هیئت مدیره شرکت عمران وبهسازی با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته شیب ملایمی به انجام پروژه‌های عمرانی بهسازی بافت فرسوده در کشور داده شده است افزود: در حال حاضر ادبیات بازآفرینی شهری مبتنی بر اقدام مشترک در جامعه متخصصان و مردم شکل گرفته و ظرفیت افزایش پروژه‌ها ایجاد شده است.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران وبهسازی شهری ایران یادآور شد: در سال ۹۲ با ۷ میلیاردتومان ۱۰ پروژه عمرانی به بهره برداری رسید، اما اکنون تعداد پروژه‌ها به ۶۴۰ پروژه با مبلغی به میزان ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

عشایری یادآور شد: در سال ۹۲ فرهنگ سازی توانمند سازی محله‌ها و  نوسازی بافت‌های فرسوده را در اولویت قرار دادیم و طی سال‌های ۹۳ تا ۹۴ میانگین تعداد پروژه‌ها را به ۲۵ پروژه با مبلغی حدود ۱۵ میلیارد تومان رساندیم.

عشایری اظهار داشت: در ۲ سال اول فرهنگ سازی، اخذ مصوبه ستاد ملی، سند ملی بازآفرینی و شهری صورت گرفت و با تولید سند ملی  و تشکیل  ستاد ملی  به توسعه برنامه‌ها در این بخش پرداختیم.

وی یادآور شد: با حضور مداوم  دکتر آخوندی وزیر راه وشهرسازی ستاد استانی  و شهرستانی تشکیل و میزان ظرفیت در این بخش افزایش یافت./

نظر شما