شناسهٔ خبر: 42048 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

طی ۴ ماهه نخست امسال صورت گرفت:

صدور ۹۹۷ فقره گواهینامه دریانوردی توسط اداره کل بنادر مازندران

سعيد كيا كجوري معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از صدور ۹۹۷ فقره گواهینامه دریانوردی طی ۴ ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، سعید کیاکجوری با تشریح عملکرد قسمت آزمون و اسناد دریانوردان افزود: این تعداد گواهینامه شامل گواهینامه شایستگی، مهارت، شناسنامه دریانوردی، جانبی و سلامت پزشکی بوده است.

 وی همچنین از صدور ۳۷ مجوز برگزاری دوره جهت مراکز آموزش دریانوردی فعال در سطح استان خبر داد و گفت: در این مدت تعداد ۵۶ مورد بازدید ادواری و حین دوره نیز از مراکز آموزشی و دانشگاه‌های سطح استان انجام شده است.

کیاکجوری برگزاری دو دوره آزمون دریانوردی، اجرای تفاهم‌نامه همکاری با اداره کل پست استان مازندران به منظور تسریع در امور مرتبط با دریانوردان در نقاط مختلف استان‌های مازندران و گلستان، دریافت و ارسال ۱۱۸۱ پرونده و گواهینامه دریانوردی از طریق مراکز پستی، تجمیع، به‌روزرسانی و مرتب‌سازی ۹۰۰۰ پرونده دریانوردان و بایگانی الکترونیکی ۸۶۸ پرونده متقاضیان اسناد دریانوردی در ادامه روند تبدیل بایگانی فیزیکی به الکترونیکی را از مهم‌ترین اقدامات قسمت آزمون و اسناد دریانوردان اداره کل در سال جاری برشمرد.

 وی افزایش تعداد پزشکان معتمد و ممتحنین آزمون‌های دریانوردی در سطح استان، استانداردسازی فضای آزمون و مشارکت در بازنگری ۸۸ عنوان از دستورالعمل‌های اجرایی اداره کل امور دریانوردان و... را از دیگر اقدامات شاخص اداره کل در این بخش عنوان کرد.

 گفتنی است اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران تاکنون تفویض اختیار صدور مجوز و نظارت بر اجرای دوره‌های آموزشی، آزمون و صدور اسناد دریانوردان را برای ۴۳ سند در زمینه‌های عرشه و موتور، جانبی، صیادی و خدماتی از اداره کل امور دریانوردان و سازمان‌های تخصصی بین‌المللی اخذ نموده است.

نظر شما