شناسهٔ خبر: 43116 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

به میزبانی اوکراین برگزار شد:

برگزاری اجلاس پنج جانبه راه اندازی کریدور ریلی جنوب – غرب

پروژه‌های پیشنهادی برای سرمایه گذاری در کریدورهای ریلی اجلاس پنج جانبه برای راه اندازی کریدور ریلی جنوب – غرب در کشور اوکراین برگزار شد و مقام های ریلی مذکور در این نشست اصول کلی ساختار مدیریت کریدور مذکور را مورد بررسی و توافق قرار دادند.

به گزارش  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از دفتر امور بین الملل شرکت راه آهن، اجلاس پنج جانبه میان روسای راه آهن های ایران، جمهوری آذربایجان، گرجستان، اوکراین و لهستان با هدف راه اندازی کریدور جنوب – غرب در شهر اودسا اوکراین برگزار شد.

براین اساس روسای راه آهن های جمهوری اسلامی ایران، جمهوری آذربایجان، گرجستان، اوکراین و لهستان با برگزاری دیدار پنج جانبه ای در شهر اودسا اوکراین در خصوص تشکیل کریدور ریلی جنوب – غرب به توافق رسیدند.

مقام های ریلی مذکور در این نشست اصول کلی ساختار مدیریت کریدور مذکور را مورد بررسی و توافق قرار دادند.

همچنین در این جلسه، جمهوری آذربایجان به عنوان کشور محل راه اندازی دفتر هماهنگی کریدور مذکور تعیین شد.

از دیگر موارد مورد تصویب طرف های حاضر در این نشست می توان به تشکیل کارگروه اجرایی کریدور جنوب – غرب و راه اندازی دبیرخانه این کریدور در تهران اشاره کرد.

همچنین کشورهای شرکت کننده در این نشست در خصوص تنظیم و تصویب تعرفه های حمل بار در مسیر بمبئی – بندرعباس – آستارا و همچنین نرخ این تعرفه ها در ادامه مسیر به سمت کشورهای آذربایجان، گرجستان، اوکراین و لهستان به توافق رسیدند.

براساس این گزارش ظرفیت بار عبوری از کریدور مذکور ۲ میلیون تن در سال نخست ذکر شده است.

نظر شما