شناسهٔ خبر: 43183 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در زاهدان انجام شد:

بهسازی و آسفالت محور باقری شمالی در زاهدان/ اجرای آسفالت محور ۳۰ متری شمال میدان کشاورز به همراه منشعبات آن

مسعود مالکی بازسازی محور باقری شمالی از حمام قدیم تا بلوار کلات زاهدان با حضور شهردار و مدیرکل راه و شهرسازی استان آغاز شد، این در حالیست که اجرای آسفالت محور ۳۰ متری شمال میدان کشاورز به همراه کوچه‌های منشعب آن در هفته دولت شروع و تا ۱۵ مهرماه به اتمام می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، بازسازی محور باقری شمالی از حمام قدیم تا بلوار کلات زاهدان با حضور شهردار و مدیرکل راه و شهرسازی در هفته دولت شروع شد.

مسعود مالکی مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در حاشیه این افتتاحیه گفت: این پروژه از محل اعتبارات ساماندهی حاشیه شهرها توسط اداره کل راه و شهرسازی استان با اعتبار بالغ بر ۱۵۰۰۰ میلیون ریال و مشارکت شهرداری زاهدان اجرا شد.

در این پروژه، اجرای زیرسازی، کانال‌های طرفین و همچنین آسفالت محور فوق به طول ۱ کیلومتر و عرض ۲۰ متر، اجرای کانال دو طرف محور به طول ۲۰۰۰ متر و عرض کانال هدایت آب‌های سطحی ۸۰ سانتی‌متر است.

همچنین مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در حاشیه افتتاح آسفالت محور ۳۰ متری شمال میدان کشاورز گفت: این پروژه در راستای ساماندهی حاشیه‌نشینی از محل اعتبارات شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران توسط اداره کل راه و شهرسازی با اعتبار بالغ بر ۵۵۰۰ میلیون ریال در مدت ۳ ماه اجرا می‌گردد.

وی مشخصات پروژه را به شرح ذیل اعلام کرد:

ـ اجرای پریمکت و بیندر به ضخامت ۶ سانتی‌متر به مساحت ۲۲۴۷۵ مترمربع  با اعتبار بالغ بر ۵۵۰۰ میلیون ریال.

ـ شامل محور ۳۰ متری اصلی (بلوار) به طول ۶۰۰ متر در ۲ لاین رفت و برگشت.

ـ ۴ کوچه متصل به محور ۳۰ متری به عرض‌های ۶ و ۸ و ۱۲ متری به طول هر کدام ۲۰۰ متر.

ـ طول کانال هدایت آب‌های سطحی در دو طرف بلوار ۱۲۰۰ متر و به عرض ۸۰ سانتی‌متر است.

ـ عرض رفیوژ وسط بلوار ۲ متر است.

مالکی در پایان یادآور شد: بازگشایی و عملیات خاکی و زیرسازی محور توسط شهرداری زاهدان انجام شده است.

نظر شما