شناسهٔ خبر: 43254 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره ماشین‌آلات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان:

۳۰ درصد ناوگان و تجهیزات راهداری استان گلستان به نوسازی نیاز دارند

ماشین آلات راهداری رئیس اداره ماشین‌آلات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان اعلام کرد: ۳۰ درصد ناوگان و تجهیزات راهداری استان برابر با ۷۲ دستگاه، دارای نقص فنی هستند که نیمه فعال شده‌اند و به نوسازی نیاز دارند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان، یعقوب علی تبرائی در گفت و گو با پایگاه اطلاع‌رسانی این اداره کل گفت: برای نوسازی این تعداد ناوگان و تجهیزات به ۱۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی تعداد ماشین‌آلات و تجهیزات راهداری استان را ۲۸۵ دستگاه نام برد و افزود: این دستگاه‌ها شامل ۴۲ دستگاه ماشین‌آلات سبک، ۸۵ دستگاه نیمه سنگین، ۷۶ دستگاه سنگین و ۸۲ دستگاه تجهیزات می‌شود.

تبرائی ادامه داد: امسال ۱۰ میلیارد ریال برای نوسازی و بازسازی ناوگان و تجهیزات راهداری ابلاغ اعتبار شده که تاکنون ۲۰ درصد آن اختصاص یافته و این در حالی است که به علت فرسودگی بیش از حد دستگاه‌ها به‌ویژه ماشین‌آلات سنگین که از محوری‌ترین ناوگان راهداری بوده و عمر متوسط آن‌ها ۲۳ سال است، نیاز ضروری به نوسازی وجود دارد.

این مسئول در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان با اشاره به نزدیک شدن فصل پاییز و زمستان و راهداری زمستانه اظهار کرد: برای راهداری زمستانی و آمادگی در برابر حوادث احتمالی طبیعی، علاوه بر استفاده از ناوگان و تجهیزات راهداری اداره کل از امکانات و ماشین‌آلات بخش خصوصی در صورت تأمین اعتبارات نیز بهره‌مند می‌شویم.

نظر شما