شناسهٔ خبر: 43374 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

آذری:

اولین پرواز حجاج گلستانی امروز وارد فرودگاه گرگان می‌شود/ بازگشت ۷ هزار حاجی با ۲۶ پرواز به گرگان

رامین آذری مدیرکل فرودگاههای استان گلستان خبر داد که با ورود اولین پرواز حجاج گلستانی از امروز ۲۵ شهریور ماه به فرودگاه گرگان زائران گلستانی طی ده روز و با ۲۶ پرواز به استان باز می‌گردند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از روابط عمومی فرودگاه گرگان اولین گروه از زائران گلستانی حج تمتع شنبه ۲۵ شهریور ماه به فرودگاه گرگان وارد می شوند.

رامین آذری با بیان این مطلب در خصوص تمهیدات این فرودگاه برای بازگشت حجاج، گفت :امسال با توجه به افزایش تعداد پروازها و زائران حج تمتع، محدودیت هایی را در پذیرش مستقبلین حجاج خواهیم داشت.

وی با اشاره به محدودیت فضا و اماکن فرودگاهی و آیین های پرشور استقبال از حجاج در استان گلستان گفت: در صورت پذیرش همه مستقبلین، در هر پرواز با جمعیتی بین ۷ تا ۱۰ هزار نفر مواجه خواهیم بود که این امر باعث مختل شدن خدمت رسانی به حجاج و سایر مسافرین پروازهای داخلی خواهد شد. لذا ضمن درخواست از هم استانی های عزیز برای عدم حضور و استقبال در فرودگاه و به جهت ارائه سرویس بهتر به حجاج، تمهیداتی در این مورد اندیشیده ایم.

رامین آذری در ادامه از تهیه و توزیع کارت‌هایی برای هر یک از زائران خبر داد و عنوان کرد: این کارت‌ها قبل از اعزام حجاج در اختیار خانواده های آنها قرار گرفته و با ارائه این کارت ها فقط یک ماشین اجازه ورود به فرودگاه را خواهد داشت.

وی خاطر نشان‌کرد: اعمال این محدودیت ها در راستای سرویس دهی بهتر به حجاج و خانواده های آنها می باشد، لذا از شهروندان گلستانی خواست تا با همکاری و رعایت این مورد، به خدمت رسانی و سرویس دهی به زائران کمک کنند.

وی توضیح‌داد: عملیات بازگشت حجاج گلستانی از روز شنبه ۲۵ شهریور ماه آغاز و طی مدت ده روز تا سوّم مهر ماه ۲۶ پرواز زائران گلستانی را از مدینه به گرگان منتقل خواهد کرد.

نظر شما