شناسهٔ خبر: 43560 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان طی شش ماهه سال ۹۶ انجام داد:

اجرای عملیات آسفالت در ۱۲ محور ارتباطی استان گلستان

مظاهر محمدخانی رئیس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون، اجرای آسفالت در ۱۲ محور شریانی و فرعی استان با اعتباری بیش از ۹۲ میلیارد ریال به اجرا درآمد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان، مظاهر محمدخانی در گفت و گویی خبری افزود: این پروژه‌ها شامل ۱۰ پروژه آسفالت اعم از لکه‌گیری و روکش آسفالت در بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی و ۲ پروژه در راه‌های فرعی می‌شود.

وی با بیان اینکه طول لکه‌گیری‌های اجرا شده در این محورها ۴۴ هزار مترمربع و طول روکش‌های آسفالت محورها یکصد کیلومتر بوده است، اظهار کرد: ۶۴ هزار و ۲۰۰ تن آسفالت برای اجرای این پروژه‌ها به کار رفته است.

به گفته محمدخانی، آسفالت، روکش آسفالت و لکه‌گیری در محورهای شریانی و اصلی سه‌راهی یساقی- بندر ترکمن –گمیشان، محور بندر ترکمن – آق‌قلا، محور علی‌آباد- زرین گل-ایمر، محور خوش ییلاق- آزادشهر، محور گنبد-کلاله، محور گنبد – اینچه برون، محور مینودشت –جنگل گلستان، محور مراوه تپه-کلاله و محور گرگان- آزادشهر از جمله این پروژه‌ها است.

وی گفت: محورهای فرعی استان نظیر محور توسکستان- شاهرود و محور انبارالوم- بی‌بی شیروان نیز مشمول این اقدامات شدند.

محمدخانی هدف از اجرای این عملیات را، افزایش ضریب ایمنی، کاهش تلفات جاده‌ای و تسهیل در تردد کاربران جاده‌ای استان صورت گرفته است.

نظر شما