شناسهٔ خبر: 43699 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در استان فارس صورت گرفت:

دستور استاندار فارس برای شتاب بخشی به احداث محور تنگ ابوالحیات – دشت ارژن

اسماعیل تبادار استاندار فارس از روند اجرای طرح چهارخطه تنگ ابوالحیات – دشت ارژن بازدید و دستور شتاب بخشی به روند احداث این طرح را صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس، اسماعیل تبادار استاندار فارس در این بازدید از کارگاه‌های مختلف برپا شده در طول این محور ۲۰ کیلومتری بازدید کرد.

استاندار فارس را در این بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، مدیران کل راه و شهرسازی و حمل و نقل جاده‌ای، نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی و مسئولان محلی همراهی می‌کردند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس در حاشیه این بازدید گفت: برای اجرای این طرح تاکنون ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده است و میزان پیشرفت فیزیکی آن در مقطع کنونی ۵۱ درصد است.

فیروز تکاور افزود: این طرح برای تکمیل نیازمند اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر است که از این رقم، ۱۵ میلیارد تومان برای امسال در اعتبارات ملی و استانی پیش‌بینی شده است.

شایان ذکر است که با اجرای این طرح که تونل‌هایی را نیز در بر می‌گیرد، محور قائمیه شهرستان کازرون – شیراز به صورت کامل چهار بانده می‌شود.

محور ارتباطی تنگ ابوالحیات – دشت ارژن که از رشته کوه زاگرس می‌گذرد، قطعه‌ای از راه مواصلاتی شیراز – کازرون – بوشهر است و از نقاط پرترافیک و پرحادثه تلقی می‌شود. چهارخطه شدن این محور، نقش مهمی در کاهش سوانح جاده‌ای و تلفات ناشی از این حوادث خواهد داشت.

شهرستان کازرون در ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز واقع است.

نظر شما