شناسهٔ خبر: 43764 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

غلامرضا شریعتی مطرح کرد:

وزارت راه و شهرسازی مجوز احداث دومین شهر فرودگاهی کشور در اهواز را صادر کرد/ اعلام آمادگی شرکت های سرمایه‌گذاری بزرگ دنیا برای ساخت فرودگاه اهواز

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان گفت: دومین شهر فرودگاهی کشور پس از فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) با مساحتی حدود ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار در اهواز با مجوز وزارت راه و شهرسازی احداث می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، غلامرضا شریعتی افزود: وزارت راه و شهرسازی مجوز احداث شهر فرودگاهی اهواز را پس از ۶ ماه پیگیری بتازگی صادر کرده است.

شریعتی ادامه داد: در ۲ روز گذشته در روزنامه « ایران دیلی » به صورت « دی ال تی » (مناقصه بین المللی) از شرکت های بزرگ سرمایه گذار برای ساخت فرودگاه اهواز دعوت شده است.

وی افزود: چند شرکت سرمایه گذار بزرگ دنیا آمادگی خود را برای همکاری و ساخت فرودگاه اعلام کرده اند که پس از طی مراحل فنی، اقتصادی و استعلام انجام شده در کمیسیون حقوقی دولت، یکی از این شرکت های بین المللی انتخاب و کار احداث فرودگاه آغاز می شود.

استاندار خوزستان به خبرگزاری ایرنا گفت: پیش بینی می شود شهر فرودگاهی اهواز چهار تا پنج سال آینده به بهره برداری برسد و خوزستان دومین استان دارای شهر فرودگاهی در کشور خواهد بود.

وی احداث شهر فرودگاهی اهواز را در ایجاد اشتغال و توسعه پایدار در خوزستان مهم عنوان کرد و گفت: احداث شهر فرودگاهی اهواز و مرکزی بودن آن در منطقه، نقش مهمی در بالابردن استانداردهای این شهر، ایجاد رفاه، اشتغال و توسعه پایدار در خوزستان دارد.

فرودگاه بین المللی اهواز هم اکنون به بیش از ۲۰ فرودگاه داخلی و خارجی پرواز دارد و روزانه حدود یکصد پرواز رفت و برگشت از این فرودگاه انجام می شود.

نظر شما