شناسهٔ خبر: 43886 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر ساخت و توسعه راه‌های راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان مطرح کرد:

بزرگراه ایرانشهر - خاش در انتظار تخصیص اعتبار

عزیزالله درخوش مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بزرگراه ایرانشهر - خاش در حالی ۴۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که پیمانکار آن ۲۰ میلیارد تومان طلبکار بوده و برای تکمیل این پروژه با کمبود شدید نقدینگی مواجه است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان، عزیزالله در خوش مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان گفت: عملیات اجرایی احداث باند دوم پروژه بزرگراه ایرانشهر - خاش در حال اجراست و طول این محور ۶۶ کیلومتر است که ۴۴ کیلومتر آن در فاز اول و مابقی در فاز دوم اجرایی می‌شود.

مدیر ساخت و توسعه راه‌ها اداره کل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان بیان کرد: برای فاز اول این پروژه که ۴۴ کیلومتر است؛ عملیات احداث آن از سال ۹۲ اجرایی شده است ۸۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که تا امسال فقط ۴۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و علت آن هم کمبود تخصیص اعتبار و میزان نقدینگی است.

وی با بیان اینکه تخصیص اعتبارات این پروژه از محل اعتبارات ملی است، افزود: هرچه میزان تخصیص اعتبار در سال بیشتر باشد به همان نسبت پیشرفت فیزیکی احداث این بزرگراه نیز بیشتر خواهد بود ولی به دلیل کمبود تخصیص اعتبارات متأسفانه در حال حاضر پیمانکار این پروژه ۲۰ میلیارد تومان طلبکار است.

وی گفت: حدود ۱۵ کیلومتر از فاز اول این پروژه آماده بهره‌برداری است.

درخوش بیان کرد: محور ایرانشهر - خاش - زاهدان تنها محور ارتباطی جنوب به مرکز استان است که از نظر ترافیکی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و تا شمال استان باید دوبانده شود با تکمیل و بهره‌برداری از این محور آمار تصادفات و تلفات انسانی به طور چشم‌گیری کاهش می‌یابد.

نظر شما