شناسهٔ خبر: 44258 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

جابجايی ۲۵۰۰ خودرو از طريق راه آهن جنوب‌شرق

قطار باری مديركل راه آهن جنوبشرق گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو در ۶ ماه نخست امسال از طريق راه آهن جنوبشرق در مسير زاهدان- تهران جابجا شده كه در مقايسه با مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد افزايش داشته است.

به گزارش روابط عمومي راه آهن جمهوري اسلامي ايران، مجيد ارجوني اظهار داشت: واگن حمل خودرو در گذشته به صورت يك روز در ميان در مسير ريلي زاهدان - تهران تردد مي كرد اما در ايام اوج سفرها (نوروز و تابستان) و با افزايش تقاضا به صورت همه روزه و ۲ طبقه در اين مسير ريلي جابجا مي شد.

وي بيان كرد: عمليات اعزام و راهبري ۶۹۰ رام قطار مسافري به صورت ورودي و خروجي در اين مدت انجام شده كه نسبت به ۳۷۲ رام قطار مدت مشابه سال قبل افزايش ۸۵ درصدي داشته است.

وي تصريح كرد: با توجه به ضريب اشغال قطار زاهدان- تهران در صورت افزايش تقاضا، برنامه ريزي براي افزايش تعداد سالن هاي مسافري در دستور كار قرار خواهد گرفت.

وي گفت: همچنين عمليات اعزام و راهبري ۲۹۹ واگن خودرو به صورت ورودي و خروجي در اين مدت انجام شده كه نسبت به سال قبل افزايش ۷ درصدي داشته است.

ارجوني اظهار داشت: واگن حمل توشه نيز به صورت يك روز در ميان در مسير ريلي زاهدان - تهران قرار گرفته كه در صورت افزايش تقاضا به صورت همه روزه در اين مسير ريلي قرار مي گيرد.

وي با اشاره به اينكه مصرف سوخت قطار نسبت به ناوگان حمل و نقل جاده اي يك هفتم است، بيان كرد: حمل توشه توسط ناوگان حمل و نقل ريلي نسبت به ساير مبادي علاوه بر صرفه اقتصادي باعث كاهش آلاينده هاي زيست محيطي و آلودگي صوتي و همچنين حمل و نقل ايمن خواهد شد.

نظر شما