شناسهٔ خبر: 44291 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ترکمن و گمیشان:

تعریض جاده بندر ترکمن به کردکوی ۴۵ درصد پیشرفت دارد

موسی اونق رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌های ترکمن و گمیشان در نشستی خبری با اصحاب رسانه استان گلستان، از اتمام ۴۵ درصد از پیشرفت فیزیکی تعریض جاده بندر ترکمن به کردکوی، تاکنون خبر داد و گفت: با پیگیری‌های اداره کل و نمایندگان استان در مجلس، بودجه‌ای برای تداوم اجرای این پروژه در سال جاری تخصیص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان، موسی اونق افزود: از دیگر عملیات اجرا شده در این محور مهم و پرتردد، تعریض پل نیازآباد با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد می‌باشد.

وی شروع تعریض جاده بندر ترکمن به کردکوی را از سال ۸۹ و به طول ۱۰ کیلومتر ذکر کرد و ادامه داد: برای بهسازی و افزایش ایمنی سایر محورهای ارتباطی حوزه استحفاظی، اقدامات خوب بهسازی از قبیل روکش آسفالت، خط‌کشی، لکه‌گیری و آسفالت صورت گرفته که روکش راه‌های بندر ترکمن به بندرگز، بندر ترکمن به آق‌قلا، بندر ترکمن به یساقی و راه روستایی اورکوت حاجی از جمله آن‌ها به شمار می‌رود.

به گفته اونق، بخش دیگری از خدمات راهداری اداره متبوع در قالب طرح‌های راهداری نوروزی، تابستانه و زمستانه برنامه‌ریزی شده که راهداری‌های نوروزی و تابستانه به اتمام رسیده و هم‌اینک در حال آماده‌سازی برای راهداری زمستانه هستیم.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ترکمن و گمیشان اظهار کرد: با شروع سرما و فصل زمستان هم ۸ اکیپ راهداری در سطح راه‌های این دو شهرستان مستقر خواهند شد و خدمات‌دهی می‌کنند.

اونق در بخش دیگری از سخنانش درباره ساماندهی مسافربران شخصی نیز گفت: شورای ترافیک دو شهرستان برای ساماندهی این عزیزان که در مسیر بندر ترکمن به کردکوی یا بندر ترکمن به گرگان کارمی کنند، چند جلسه برگزار کرده و تصمیمات و راهکارهای لازم برای اجرا در نظر گرفته شده است.

نظر شما