شناسهٔ خبر: 44293 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

علی رستمی تشريح كرد:

آخرين وضعيت تعداد اعزام و پذيرش هواپيما در فرودگاه مهرآباد

علی رستمی مدیرکل فرودگاه مهرآباد گفت: در فرودگاه مهرآباد در شهریورماه سال جاری ۱۲ هزار و ۵۲۱ پرواز ورودی و خروجی انجام شده است که نشان مي‌دهد مهرآباد همچنان رکورددار پروازهای داخلی است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، از فرودگاه مهرآباد، علی رستمی گفت: طبق این آمار شرکت هواپیمایی آسمان با ثبت ۲۰۳۹ پرواز بیشترین تعداد پرواز را در شهریور ماه به خود اختصاص داده و پس از آن شرکت‌های ماهان با ۱۴۵۲ ، زاگرس با ۱۲۵۳ ، ایران ایر با ۱۲۱۸  پروازبه ترتیب در صدر جدول نشست وبرخاست  فرودگاه مهرآباد قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: در حوزه تاخیرهای پروازی شرکت‌های هواپیمائی، آسمان، زاگرس، ایران ایر و کیش ایر بیشترین تاخیر را به ترتیب داشته‌اند. از نظر کمترین تعداد تاخیر در پرواز نیز شرکت پویا ایر که تنها ۳۵ برنامه پروازی را در شهریورماه انجام داده، پایین ترین مقدار تاخیر را داشته است.

رستمی با اشاره به تلاش برای برقراری پروازهای بموقع و ایمن گفت: از نظر تعداد پروازهای به موقع شرکت هواپیمایی ماهان با تعداد پرواز بیشتر بهترین آمار را داشته است. در مرداد ماه گذشته در مهرآباد  ۱۲هزار ۳۰۸  پرواز انجام شده ، این  آمارها حاکی از رشد تقریبا ۲% پروازها در سومین ماه تابستان است .

شایان ذکر است که افزایش پروازها نسبت به شهریورماه سال گذشته بیش از ۱% می باشد .

نظر شما