شناسهٔ خبر: 44916 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

طی ۶ ماهه اول امسال صورت گرفت:

جابجایی ۱ میلیون و ۳۸۹ هزار نفر مسافر طی ۶ ماهه اول امسال در استان خراسان جنوبی

اتوبوس سرپرست معاونت حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: طی ۶ ماهه اول امسال یک میلیون و ۳۸۹ هزار نفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی برون‌شهری در استان جابجا شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی، بنا بر اعلام مهدی گرجی سرپرست معاونت حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی طی ۶ ماهه اول امسال توسط ناوگان حمل و نقل عمومی برون‌شهری بیش از تعداد ۳۷۶ هزار مسافر به استان وارد و ۴۰۵ هزار مسافر از استان خارج شده‌اند و همچنین بیش از ۶۰۶ هزار مسافر درون استان جابجا شده‌اند.

گرجی افزود: بیشترین سهم جابجایی مسافر مربوط به مرکز استان با ۴۶ درصد و کمترین سهم جابجایی مسافر مربوط به شهرستان اسدیه با ۱ درصد بوده است.

وی با بیان این مطالب افزود: در حال حاضر تعداد ۲۵۶ دستگاه سواری و کرایه با عمر متوسط ۷.۹ سال و تعداد ۱۵۲ دستگاه مینی‌بوس با عمر متوسط ۲۱ سال و تعداد ۲۵۶ دستگاه اتوبوس با عمر ۱۱.۷ سال کار جابجایی مسافرین از مبدأ ۶ پایانه در استان را به انجام می‌رسانند. از سویی بر اساس اطلاعات سامانه کارت هوشمند مسافر استان تعداد ۱۶۸۸ نفر راننده در این بخش شاغل هستند.

گرجی عنوان کرد: شماره تلفن ثابت ۹- ۳۲۳۴۲۱۳۷ - ۰۵۶ آماده پاسخگویی به شکایات، انتقادات و پیشنهادات مسافران گرامی است همچنین همشهریان عزیز می‌توانند از طریق سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ به صورت مستقیم با مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی ارتباط برقرار نمایند.

نظر شما