شناسهٔ خبر: 45012 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان لرستان خبر داد:

مرکز مدیریت راه‌های لرستان رتبه نخست کشور را کسب کرد

علی زندی فر مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان لرستان گفت: مرکز مدیریت راه‌های استان لرستان با کسب امتیاز ۹۴.۷، رتبه نخست را در بین مراکز کشور به خود اختصاص داد، این در حالیست که به گفته وی از ابتدای امسال تا چهارم مهرماه، ۴۵ هزار و ۸۰۲ مورد تخلف از طریق سامانه‌های هوشمند کنترل سرعت موجود در راه‌های مواصلاتی استان لرستان ثبت و برای پلیس راهور ارسال شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان لرستان، علی زندی فر مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان لرستان گفت: بنا به اعلام رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور، استان لرستان در ارزیابی عملکرد مراکز مدیریت راه‌های استان‌ها در شهریورماه در بین ۳۱ استان با کسب ۹۴.۷ از یک‌صد امتیاز، رتبه نخست را از آن خود کرده است.

وی افزود: این ارزیابی از نظر شاخص‌های مختلفی از جمله عملکرد دستگاه‌های ترددشمار، دوربین‌های نظارت تصویری، سامانه ثبت تخلفات سرعت، توزین حین حرکت، مدیریت ناوگان امدادی، تلفن ۱۴۱، ثبت سوانح و وقایع و تابلوهای ترافیک نما و پیام متغیر صورت می‌گیرد.

زندی فر ادامه داد: با تلاش همکارانم در مرکز مدیریت راه‌های استان، در ارزیابی عملکرد شهریورماه امسال موفق شده‌ایم در بخش ثبت سوانح و وقایع یک‌صد امتیاز، دوربین‌های نظارت تصویری ۹۸.۶، مدیریت ناوگان امدادی ۹۸.۵ امتیاز، تلفن گویای ۱۴۱؛ ۹۸.۳ امتیاز، تابلوهای پیام متغیر و ترافیک نما ۹۷.۲، توزین حین حرکت ۹۵.۸، عملکرد ترددشمارهای جاده‌ای ۹۲.۲ و در بخش ثبت تخلفات سرعت ۸۵.۸ امتیاز را به خود اختصاص دهیم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان گفت: ارزیابی عملکرد مراکز مدیریت راه‌ها معمولاً به صورت ماهیانه و یا هر سه ماه یک‌بار انجام می‌شود که خوشبختانه استان لرستان همواره از استان‌های صدر جدول در این زمینه بوده است.

زندی فر همچنین در رابطه با ارسال تخلفات از طریق سامانه‌های هوشمند کنترل سرعت به پلیس راهور افزود: این تعداد جرائم به وسیله ۳۷ سامانه کنترل سرعت فعال اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ثبت و برای پلیس ارسال شده است.

وی با بیان اینکه از مجموع جرائم یادشده ۴۵ هزار و ۴۴۵ مورد از سوی پلیس راهور بررسی شده است، اظهار کرد: پس از بررسی جرائم فوق از سوی پلیس، تنها ۵ هزار و ۳۹۳ مورد از آن‌ها غیر صحیح و مغایر شناخته شده، در حالی که ۴۰ هزار و ۵۲ مورد از جرائم ثبت شده توسط سامانه‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان صحیح بوده‌اند.

زندی فر ادامه داد: به طور میانگین سرانه ثبت صحیح و بدون مغایرت جرائم توسط هر یک از سامانه‌های فعال کنترل سرعت در راه‌های استان ۵.۷۰ عدد است.

وی گفت: در بازه زمانی یادشده دو هزار و ۳۰۶ برگ جریمه چاپ، ۴۲ هزار و ۵۳۵ پیامک بررسی تخلف و ۳۶ هزار و ۶۸۸ پیامک تأیید تخلف ارسال شده است.

 لازم به یادآوری است که تاکنون ۴۲ سامانه کنترل سرعت در محورهای مواصلاتی استان لرستان راه‌اندازی شده که در حال حاضر ۳۷ سامانه به طور کامل فعال هستند.

نظر شما