شناسهٔ خبر: 45076 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

برگزاری مانور امداد و نجات جاده‌ای لحظه صفر در آذربایجان غربی

مانور مانور امداد و نجاده جاده‌ای لحظه صفر با هدف ارزیابی عملکرد و سرعت عمل دستگاه‌های متولی امداد و نجات جاده‌ای در۴۰ کیلومتری بزرگراه ارومیه- مهاباد- میاندوآب از سمت ارومیه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی، مانور امداد و نجادت جاده‌ای لحظه صفر به همت اداره‌کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی و با حضور نیروهای دستگاه‌های متولی امداد و نجات جاده‌ای انجام شد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در این خصوص گفت: امدادرسانی به هنگام در حوادث جاده ای با توجه به سهم بالای شبکه حمل و نقل جاده‌ای استان در جابه جایی کالا و مسافر، بسیار ضروری است.

ابراهیم مبارک قدم بر اهمیت زمان طلایی  در نجات افراد مصدوم و در معرض خطر تاکید کرد و شناسایی نقاط قوت و ضعف دستگاه‌های عمل کننده در امر امدادرسانی،بهبود شرایط امداد و نجات جاده ای، افزایش تعاملات و هماهنگ سازی فعالیتها و برنامه ریزی کارآمد را از نتایج اجرای مانور امدادونجاتجادهایلحظهصفر عنوان کرد.

 وی از اجرای امداد و نجات جاده‌ای لحظه صفر در آذربایجان غربی به صورت منظم و دوره‌ای با هماهنگی مدیریت بحران استان خبر داد و تصریح کرد: ارتقای خدمات امدادرسانی  و کاهش آمار سوانح رانندگی را در کنار بهسازی محورهای ارتباطی استان پیگیر هستیم./

نظر شما