شناسهٔ خبر: 45680 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

به دنبال تقاضای نمایندگان مجلس صورت می‌گیرد؛

افزایش مقاصد پروازی هواپیماهای ATR هما در غرب کشور/ جزئیات انجام نخستین پرواز برنامه‌‌ای به فرودگاه خوی

هواپیمای ای.تی.آر اولین پرواز برنامه‌ای فرودگاه شهرستان خوی در آذربایجان غربی در روز بیستم آبان ماه سال جاری به شماره ۳۳۰۵ در ساعت ۰۸:۴۰ بامداد از تهران انجام و در ساعت ۱۰:۳۰ وارد فرودگاه خوی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در تیرماه سال جاری همزمان با سفر وزیر محترم راه و شهرسازی به شهرستان خوی، نمایندگان این شهرستان در مجلس شورای اسلامی تقاضای برقراری پرواز با ناوگان هواپیمای ATR۷۲-۶۰۰ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" را به فرودگاه این شهر مطرح کردند.

انجام این پرواز با هدف فعال کردن فرودگاه خوی و ایجاد رونق اقتصادی در این منطقه است. شهرستان خوی، همجوار با مرز ترکیه و یکی از منابع رشد و توسعه آذربایجان‌غربی است که رشد و توسعه اقتصادی آن می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

دراین راستا با هدف بررسی زیرساخت ها و امکانات و شرایط فرودگاه خوی در دوم شهریور سال جاری یک فروند از هواپیمای ATR۷۲-۶۰۰  به صورت آزمایشی به این فرودگاه پرواز کرد تا در صورت تایید متخصصان فنی و عملیاتی پروازهای برنامه ای به این فرودگاه  انجام شد.

بعد از دریافت تاییدات مورد نیاز برنامه ریزی لازم برای پرواز به این فرودگاه صورت گرفت که براساس برنامه ریزی انجام شده، اولین پرواز برنامه ای به این فرودگاه در روز بیستم آبان ماه سال جاری انجام خواهد شد.

این پرواز با شماره ۳۳۰۵ در ساعت ۰۸:۴۰ بامداد از تهران انجام و در ساعت ۱۰:۳۰ وارد فرودگاه خوی خواهد شد.

پرواز برگشت این هواپیما با شماره پرواز ۳۳۰۴ در همان روز درساعت ۱۱:۰۵ انجام و در ساعت ۱۲:۵۵ در فرودگاه مهر آباد به زمین خواهد نشست.

شایان ذکر است خرید هواپیماهای ATR با هدف ایجاد عدالت جغرافیایی، رونق فرودگاه های کوچک و کم‌برخوردار کشور و ارتقاء ارتباط هوایی بین استانی صورت گرفته که از ابتدای اجرای این اقدام تاکنون بخشی از تقاضای استانها را پاسخگو بوده است

راه اندازی پروازهایی به مناطق شمالی و مرکزی کشور و مستقر شدن دو فروند از این هواپیماها در جنوب کشور برای پاسخگویی و افزایش خدمت‌رسانی به نیازهای مردم عزیز از جمله برنامه های انجام شده هواپیماهای ATR۷۲-۶۰۰ "هما" است.

نظر شما