شناسهٔ خبر: 45721 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون راهداری استان همدان خبر داد:

شانه‌سازی ۱۴۲ کیلومتر از راه‌های استان همدان

شانه سازی جاده معاون راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان از شانه‌سازی ۱۴۲ کیلومتر از راه‌های استان در هفت‌ماهه امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان، حمیدرضا پرورشی خرم در گفتگویی با اشاره با اقدامات انجام شده در این مدت گفت: رگلاژ ۳۶۴ کیلومتر از راه‌های شنی و رگلاژ و تسطیح دو هزار و ۶۲۶ کیلومتر از شانه راه‌های آسفالته از جمله این اقدامات است.

وی افزود: همچنین در این مدت اقداماتی چون پاک کردن و تنظیم قنوها با گریدر به میزان سه هزار و ۵۲۵ کیلومتر، ۱۷۵۲ مورد پاک‌سازی سطح راه از لاشه حیوانات و پاک‌سازی شانه و حریم راه از نخاله و زباله به میزان چهار هزار و ۹۰۰ کیلومتر انجام شده است.

پرورشی خرم ادامه داد: از دیگر اقدامات انجام شده در این مدت، تنقیه و لایروبی هزار و ۵۱ پل و تعمیر، مرمت، احداث و تعریض ۳۲ پل بوده است.

معاون راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان، اصلاح ۱۶ مورد پیچ‌های خطرناک، ۱۵ مورد اصلاح تقاطع‌ها و ۵۲ مورد ترانشه‌برداری راه‌های استان را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد.

این مسئول تصریح کرد: اولویت کار در بخش راهداری، ارتقای ایمنی و نگهداری راه‌ها به عنوان ثروت ملی است و می‌تواند نقش مهمی در ایجاد امنیت جاده‌ای ایفا کند.

نظر شما